Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Silvio Berlusconi: Polski eurodeputowany wzywa byłego premiera Włoch do odesłania wódki Putinowi

Szef delegacji Polskiej Europejskiej Partii Ludowej Silvio Berlusconi ostrzegł w środę, że każdą otrzymaną w prezencie wódkę należy przesłać prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.

„Chciałbym doradzić panu Berlusconiemu, aby zwrócił wódkę” – powiedział w rozmowie z Euronews poseł Andrej Hallecki, dodając, że „nie czas na kontakt z Putinem”.

W ujawnionym nagraniu były premier Włoch Twierdził, że przywraca stosunki z prezydentem RosjiMówi się, że Putin wysłał Berlusconiemu na urodziny 20 butelek wódki. Zespół Berlusconiego temu zaprzeczył.

„Pan Putin nie jest przyjacielem, ale zbrodniarzem wojennym. Jego miejsce jest w Hadze. Powinien zostać ukarany przez Międzynarodowy Trybunał Karny. To jest legalny sposób dla Putina, a nie świętowanie urodzin” – Hallecki, który pochodzi z Polska, powiedział.

We wtorek po południu rzeczniczka Komisji Europejskiej Nabila Masrali powiedziała, że ​​chociaż nie ma zakazu kontaktów z jej rosyjskimi odpowiednikami, „kontakty te powinny oczywiście przekazywać stanowisko UE w sprawie nielegalnej inwazji i agresji na Ukrainę oraz wezwać ich rosyjskich odpowiedników do zaprzestania je natychmiast i stosuj się do nich.” Prawo międzynarodowe.”

Rzeczniczka Ariana Podesta powiedziała również, że decyzja została podjęta w kontekście unijnych sankcji Zakaz importu mocnego alkoholu z Rosji W tym wódka. Dodała, że ​​sprawdzi, czy prezenty były częścią sankcji.

Berlusconi, lider partii Forza Italia, jest jednym z młodszych partnerów prawicowej koalicji kierowanej przez Giorgię Meloni, która w zeszłym miesiącu zajęła pierwsze miejsce we włoskich wyborach.

Jego partia należy do głównego centroprawicowego europejskiego ugrupowania politycznego – Europejskiej Partii Ludowej (EPL), której polskiej delegacji przewodniczy Hallecki.

Hallecki powiedział: „Jestem bardzo zły, że pierwsze odniesienie nie było przeciwko linii i polityce EPL, a także przeciwko polityce jedności i spójności UE w tej sprawie”.