Silver Verne Maddie Gordon leczy kontuzję kolana w wygranym meczu Central Palace z Stars

Maddy Gordon została wyparta na początku drugiej kwarty, ale wróciła do gry w trzeciej kwarcie.

Hagena Hopkinsa/Getty Images

W TSB Arena, Wellington: Puls 64 (Amelia Walmsley 53/61, Tiana Mitwaru 11/11) gwiazdy 62 (Maya Wilson 42/43, Amrangi Mallisala 20/24). 1Q: 16-16 HT: 32-35 3Q:48-52

Maddie Gordon i nastoletnia Amelia Walmsley połączyły siły, aby podnieść puls pomocy i doprowadzić do ekscytującego zwycięstwa 2 bramkami nad Gwiazdami w rewanżu Wielkiego Finału.

Pulse spadł o trzy czwarte, ale wygrał wszystkie ważne momenty w ciągu ostatnich 15 minut przed wypełnioną publicznością gospodarzy, aby awansować na szczyt wypełnionej po brzegi drabinki ANZ Premier League – przynajmniej na razie.

Gordon pokazała swoją siłę, odgrywając dużą rolę pomimo kontuzji kolana. Została zmieniona zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej kwarty i natychmiast otrzymała leczenie lewego kolana.

Lód i splicing zostały zastosowane do kłopotliwego stawu i powiedział Gordonowi Sky w przerwie, że cierpiała na nadmierne rozciąganie.

Jednak po rozgrzewce na bocznym rowerze w pierwszej połowie, Gordon wrócił do gry, aby podnieść puls.

Gordon był również powstrzymywany pod koniec czwartej kwarty podczas poniedziałkowego zwycięstwa nad Steelem.

Gordon potwierdził po meczu Steele, że miała skurcz po dwóch wyjątkowych meczach w ciągu trzech dni.

Pod nieobecność Gordona w drugiej kwarcie Jenna Crampton odegrała kluczową rolę w znakomitej pierwszej połowie swojego zespołu.

Amorangi Malisala, która zmagała się z kontuzją kostki, również wywołała panikę w obozie All-Stars w pierwszej kwarcie, gdy ślizgała się po zmianie kierunku.

READ  Republika Południowej Afryki daje Anglii wielki test rzeczywistości, wygrywając inning w pierwszym teście w Lords

Jednak zagrała w intensywnym, wahadłowym otwarciu 15 minut, które nadało ton meczowi.

Dokładność ruchu i celność strzelania Malesali i Wilsona były prawie równe na drugim końcu Walmsleya i Tiany Metuarau.

Jednak gdy Wilson ledwie chybił pod siatką, a Malisala świetnie uderzała z dystansu, atak Stars miał lekką przewagę przez trzy kwarty.

Wilson była imponująca dla gości i zakończyła z 42 bramkami z 43 prób – 98% celności strzałów.

Walmsley nie mógł dorównać Wilsonowi pod względem celności, ale zakończył z rekordowymi w karierze 53 golami w 61 próbach, w tym kilka zbiórek w pokazie oświadczenia.

Pulse naprawdę pokazali swoją jakość w turnieju, wygrywając 16-10 w ostatniej kwarcie, wykonując kilka kluczowych zagrań w obronie, aby przypieczętować ważne zwycięstwo.

Najlepsi na boisku

Wilson stworzył wysokiej jakości pokaz strzelectwa i ruchu w kole strzeleckim, ale praca Walmsleya na drugim końcu utrzymała Pulse w grze przez trzy kwarty przed ostatecznym boomem.

Wielka chwila

Rozłożone w czasie wezwanie przeciwko Wilsonowi na nieco ponad trzy minuty przed końcem gry okazało się decydujące. W tym momencie Stars tracili tylko jedną bramkę, ale puls przyspieszył na boisku, zwiększając przewagę do dwóch bramek. Nie zrezygnowali z tego prowadzenia.