Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Shetland: Ashley Jensen przejmuje główną rolę od Douglasa Henshalla w przebojowym dramacie kryminalnym BBC

Gwiazdy After Life, Extra i Ugly Betty, Ashley Jensen, zagrają główną rolę w przebojowym serialu kryminalnym BBC na Szetlandach.

Poprowadzi obsadę ósmej serii programu o tajemnicy morderstwa, po odejściu Douglasa Henshalla i jego postaci Jamiego Pereza pod koniec ostatniej serii odcinków we wrześniu.

Jensen dołączy do ulubienicy Szetlandów, Alison O’Donnell, która gra DS Alison „Tosh” McIntosh, aby objąć nową rolę detektywa inspektora Ruth Calder. Zagra oryginalną Szetlandzkę powracającą po 20 latach pracy w The Met w Londynie.

Szetlandzcy stali bywalcy Stephen Robertson (Sandy), Lewis Howden (Bailey) i Anne Kidd (Cora) również powrócą w nowym serialu, którego zdjęcia rozpoczną się wiosną.

Ashley Jensen wcieli się w nową główną rolę na Szetlandach, gdy serial powróci w przyszłym roku.

Henshall grał Pereza na ekranie od wyemitowania dwuczęściowego serialu pilotażowego Shetland w 2013 roku. Kiedy ogłoszono jego odejście pod koniec siódmej serii w lipcu, Henshall powiedział, że zgodził się z głównym scenarzystą Davidem Keenem po piątym sezonie Szetlandzkim, że on zrobiłby jeszcze dwa, aby dokończyć historię. Perez „do zadowalającego końca”.

Jednak w tamtym czasie potwierdzono, że Szetlandy powrócą w ósmej serii, w której Paul Logue przejmie rolę głównego scenarzysty.

Jensen została obsadzona na Szetlandach przed jej zbliżającym się występem w Mayflies, wydawanej przez BBC adaptacji powieści Andrew O’Hagana. Powiedziała: „Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do Szetlandów.

„To bardzo udany program i zdaję sobie sprawę, że mam bardzo duże buty do wypełnienia od czasu odejścia De Pereza, który był tak uwielbiany przez fanów serialu.

Alyson O’Donnell powróci, by zagrać Tosha na Szetlandach wraz z nową współgwiazdą Ashley Jensen. Zdjęcie: Robert Perry

Z Ruth będzie inna dynamika między zwykłymi postaciami a kilkoma interesującymi, którymi można się cieszyć.Jednak integralność serialu i stworzony świat pozostaną w tym samym tonie, co w poprzednich siedmiu sezonach.To prawdziwy zaszczyt być poproszony o poprowadzenie tego programu do nowego rozdziału. Nie mogę się doczekać ponownej pracy w Szkocji. Brakowało mi tego.

Jensen zadebiutowała w telewizji od prawie 30 lat, występując u boku Billy’ego Connolly’ego w dramacie BBC Down Of The Big Boys. Kolejne role pojawiły się w EastEnders, od maja do grudnia, Roughnecks, Clocking Off i Dangerfield.

Jednak nie znalazła sławy, dopóki Ricky Gervais nie obsadził jej u boku w sitcomie Extras, który miał premierę w 2005 roku, a rok później zdobył rolę w amerykańskim komediodramacie Ugly Betty.

Ostatnio zagrał w serialu komediowym Channel 4 Catastrophe, serialu BBC Trust Me and Love, Lies & Records oraz After Life, przebojowym komediodramacie Gervais w serwisie Netflix.

Alison O’Donnell gra DS Alison „Tosh” McIntosh z Szetlandów. Zdjęcie: Mark Maines

Gaynor Holmes, redaktor naczelny BBC, powiedział: „Ashley jest utalentowaną, bardzo lubianą aktorką, znaną na całym świecie. Nie możemy się doczekać, kiedy powitamy ją w rodzinie Szetlandów, kiedy zdjęcia rozpoczną się wiosną”.

Kate Bartlett, producentka wykonawcza Silverprint Pictures, która kręci Szetlandy dla BBC, powiedziała: „Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że Ashley wraz z Alison O’Donnell będzie reżyserować ten nowy serial Szetlandy. Będą ekscytującym duetem w zamaskowanych nowa wersja Paula Logue’a. To fantastyczne. „Mieć możliwość zrobienia kolejnej serii z tak wspaniałym szkockim talentem”.

Ashley Jensen została obsadzona w głównej roli w serialu kryminalnym BBC. Zdjęcie: Amy Sussman/Getty Images
Douglas Henshall wycofał się po siedmiu sezonach z Szetlandów we wrześniu.
Alison O’Donnell z Douglasem Henshallem w Grupie Szetlandzkiej, która we wrześniu zakończyła swój siódmy sezon. Zdjęcie: Mark Mainz/BBC/PA Wire
READ  Regina Hall została ostro skrytykowana za skecz o wirusie COVID, w którym skaziła hollywoodzkich kawalerów