Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Shane van Gisbergen wypada z wyścigu NASCAR Cup Series

Shane van Gisbergen uległ wypadkowi podczas wyścigu NASCAR Cup Series w deszczu, co pozbawiło go szans na kolejne zwycięstwo na torze ulicznym w centrum Chicago.

Van Gisbergen zderzył się z samochodem Chase’a Briscoe wjeżdżającego do zakrętu 6 na 25. okrążeniu. Briscoe wjechał w barierę opon, ale Van Gisbergen uderzył w prowizoryczną ścianę, powodując znaczne uszkodzenia prawej strony Chevroleta zespołu Kaulig Racing.

„Nagle się odwróciłem. Wyglądało to bardzo dobrze, a potem ktoś mnie spoliczkował. To bardzo smutne” – powiedział Van Gisbergen.

Krótko po wypadku wyścig został przerwany, aby dać NASCAR wystarczająco dużo czasu na usunięcie stojącej wody z tymczasowego toru.

Gdy zaczęła się przerwa, na prowadzeniu był Ty Gibbs, a za nim Christopher Bell i opiekun pole position Kyle Larson.

Van Gisbergen odniósł zmieniające karierę zwycięstwo w zeszłorocznym wyścigu w Chicago, stając się pierwszym kierowcą, który wygrał swój pierwszy wyścig Cup Series od czasu Johnny’ego Rutherforda w drugim wyścigu kwalifikacyjnym na torze Daytona w 1963 roku.

35-letni mieszkaniec Nowej Zelandii wygrał także wczorajszy wyścig Xfinity Series na tym samym torze.

Van Gisbergen wygrał pierwszy etap dziś rano, na krótko przed wyjazdem.

Shane’a van Gisbergena.

„Udało nam się pojechać i czułem, że prowadzę dobrze” – powiedział.

„Więc tak, szkoda, że ​​wyszliśmy tak wcześnie. I szkoda, że ​​nie udało nam się ostatecznie uzyskać dobrego wyniku”.

Wyścig mokrej serii Series Cup zakończył drugi rok mistrzostw NASCAR na torze ulicznym w Chicago.

Oczekuje się, że powróci w przyszłym sezonie, ale przyszłość weekendu – mieszanki wyścigów i muzyki przeznaczonej bardziej dla nowicjuszy NASCAR niż dla tradycyjnych fanów – jest niejasna po roku 2025.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy uporczywy deszcz siał spustoszenie w harmonogramie, co doprowadziło do skrócenia wersji wyścigów Xfinity i Cup Series, pogoda nie stanowiła żadnego problemu, dopóki kierowcy Cup nie wsiedli do samochodów i nie otrzymali polecenia uruchomienia silników.

READ  Wynik meczu Republika Południowej Afryki z Irlandią: Wyrównujący wynik w końcówce łamie serca Springboks, a seria kończy się remisem

Potem zaczął padać deszcz, a zespoły musiały szybko podjąć decyzję, czy zmienić opony na mokre.

Kiedy deszcz ustał i przeszedł w mżawkę, po około 17 okrążeniach deszcz nasilił się, ostatecznie doprowadzając do zatrzymania wyścigu.