Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Setki miejsc pracy są zagrożone, gdy Ted Baker wzywa urzędników |  Wiadomości biznesowe

Setki miejsc pracy są zagrożone, gdy Ted Baker wzywa urzędników | Wiadomości biznesowe

Jak dowiedziała się Sky News, sprzedawca detaliczny odzieży złożył zawiadomienie o zamiarze mianowania administratorów kilka tygodni po opuszczeniu partnerstwa licencyjnego.

przez Mark Kleinman, redaktor miejski @markkleinmansky


Wtorek, 19 marca 2024 o 13:49, Wielka Brytania

Setki miejsc pracy w głównych ulicach są zagrożone po tym, jak brytyjska działalność Teda Bakera zamieniła się w administrację.

Jak dowiedziała się Sky News, firma No Ordinary Designer Label, działająca pod marką Ted Baker, nie złożyła we wtorek zawiadomienia o zamiarze powołania Teneo Financial Advisory na administratorów.

Oczekuje się, że posunięcie to doprowadzi do zamknięć sklepów i utraty miejsc pracy, choć zakres obu zjawisk jest niejasny.

Choć miejsca pracy są zagrożone, według źródła nie zostaną ogłoszone żadne zwolnienia pierwszego dnia procesu upadłościowego.

Najnowsze pieniądze:
Historia wzrostu cen oliwy z oliwek o 110%.

Dzieje się to prawie 18 miesięcy po wycofaniu Teda Bakera z londyńskiej giełdy papierów wartościowych Został zakupiony przez ABG Za około 210 milionów funtów szterlingów.

Późniejsze partnerstwo w zakresie licencji na markę z holenderską firmą AARC zostało niedawno zerwane w wyniku sporu między obiema stronami.

Źródła podają, że Ted Baker będzie kontynuował działalność w trakcie procesu upadłościowego.

Burzliwy okres sprzedawcy rozpoczął się w 2019 roku, kiedy założyciel Ray Kelvin odszedł w związku z zarzutami o niewłaściwe zachowanie wobec koleżanek.

Następnie została zmuszona do wydania szeregu ostrzeżeń o zyskach i wpadkach księgowych, a także zmuszona była zająć się pandemią Covid-19 z pozycji słabości finansowej.

W 2020 r. zwolnił setki pracowników i zebrał 100 mln funtów, aby wzmocnić swój bilans.

Wycena Al Baraka Banking Group wzrosła w ostatnich latach po sprzedaży pakietu kontrolnego w sierpniu 2019 r. oddziałowi BlackRock, największego na świecie podmiotu zarządzającego aktywami, za 870 mln dolarów.

READ  Joe Biden tworzy historię, dołączając do linii pikiet UAW

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Jest właścicielką Forever21 i współpracuje z takimi firmami jak imperium dóbr konsumpcyjnych Davida Beckhama.

Pozostali jej akcjonariusze to firmy wykupujące General Atlantic i Lion Capital oraz GIC, fundusz inwestycyjny rządu Singapuru.

„Pomimo naszych niestrudzonych wysiłków szkody wyrządzone podczas administracji AARC, podczas której NODL narosło znaczny poziom zaległości, były zbyt duże, aby je przezwyciężyć” – powiedział John McNamara, dyrektor ds. strategii i ds. przejściowych w ABG.

„Mamy nadzieję, że pracownicy i interesariusze firmy Ted Baker osiągną lepsze wyniki. Mamy nadzieję, że pewnym pocieszeniem dla klientów będzie fakt, że NODL będzie nadal prowadzić handel online i w sklepach”.

„Nadal koncentrujemy się na pozyskaniu nowego partnera, który będzie wspierał i rozwijał markę Ted Baker w Wielkiej Brytanii i Europie, gdzie ona się rozpoczęła”.

Tinio odmówił komentarza.