Scott Dickson i Scott McLaughlin uciekają z masywnego wypadku IndyCar w Teksasie

Gwiazdy Nowej Zelandii Scott Dixon i Scott McLaughlin przeżyli masakrę, ponieważ poważny wypadek zakłócił start drugiego podwójnego wyścigu IndyCar w Teksasie w poniedziałek.

Dickson w końcu skończył pełen wypadków czwarty dzień, a McLaughlin zajął ósme miejsce w wyścigu, który wygrał 21-letni Meksykanin Pato Oward.

Sześć samochodów zostało wypartych z wyścigu, ponieważ niektóre tylne markery zostały poluzowane podczas pierwszego startu na Texas Motor Speedway Oval.

Scott Dixon znajdował się z przodu iz dala od rzezi spowodowanej katastrofą IndyCar w Teksasie.

Richard W. Rodriguez / AP

Nie było żadnych obrażeń, ale wśród ofiar byli wybitni kierowcy, w tym Alexander Rossi i Sebastian Borday. Connor Daly ześlizgnął się dwieście metrów do góry nogami.

Dickson na tyczce i McLaughlin startujący z siódmego pola startowali przed akumulatorem.

Wyścig został natychmiast zawieszony z powodu długiego zadania czyszczenia toru.

Dickson wygrał inauguracyjny wyścig w Teksasie w niedzielę (NZT), za latającym McLaughlinem, który zajął drugie miejsce i zdobył swoje pierwsze podium w nowym środowisku wyścigowym.

Dickson awansował przez większość poniedziałkowego wyścigu, ale przeszkodziła mu trzecia i ostatnia żółta flaga po tym, jak zaczął tankować i zmieniać opony.

Strategia paliwowa stała się kluczowa w tym 248-okrążonym wyścigu, a O’Ward doskonale wyczuł czas.

Zwycięstwo Bateaux Oward IndyCar w Teksasie zapewniło mu test Formuły 1 z McLarenem.

Fasha Hunt / AP

Zwycięstwo Bateau O’ward w Indycar w Teksasie zapewniło mu test Formuły 1 z McLarenem.

W końcu objął prowadzenie po 24 okrążeniach do końca i nigdy nie wydawał się być wyzwaniem, ponieważ zajmujący drugie miejsce Joseph Newgarden, trzecie miejsce Graham Rahal i Dickson musieli być konserwatywni.

Dickson powiedział później: „Było to bardzo trudne i czasami bardzo zagmatwane, że nikt nie chciał prowadzić”.

READ  Łyżwiarze z South Canterbury dominują na mistrzostwach szosowych w Nowej Zelandii

„Po prostu spalaliśmy paliwo, co dało każdemu przewagę.

„Ale to był wspaniały weekend i w miarę zbliżania się maja zdobyliśmy tutaj wiele dobrych punktów”.

Imponujące zwycięstwo O’Warda zapewniło mu test Formuły 1 z zespołem jego matki McLaren.

O’Ward jest czwartym zwycięzcą, podobnie jak wiele wyścigów w bardzo konkurencyjnym sezonie Indycar.

Dickson pozostaje na szczycie tabeli punktów kierowców, szukając rekordowych siódmych mistrzostw.

Zwycięstwo O’Warda dało mu drugie miejsce w tabeli, 22 punkty za Dicksona.

McLaughlin nigdy nie zagroził w poniedziałek, ale strzelił swoich drugich najlepszych 10 graczy w tym sezonie, aby zająć ósme miejsce przy stole i być debiutantem.

Turniej zmierza teraz do Indianapolis na Grand Prix 15 maja, a następnie na Indy 500 30 maja.