Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ścisła ochrona policyjna w sądzie w Suva podczas oczekiwania na wyrok Bainimaramy i Kilio

Ścisła ochrona policyjna w sądzie w Suva podczas oczekiwania na wyrok Bainimaramy i Kilio

Ścisła ochrona policyjna w sądzie w Suva podczas oczekiwania na wyrok Bainimaramy i Kilio

W sądzie w Suva panuje ścisła ochrona policyjna, w oczekiwaniu na wyrok skazujący byłego premiera Voreke Bainimaramy i zawieszonego w czynnościach komisarza policji Sitipheni Keliho przez sędziego Seni Boamau po uznaniu ich za winnych próby wypaczenia wymiaru sprawiedliwości i jednego zarzutu przestępstwa. Kolejne nadużycie stanowiska.

Korytarze sądu są pełne ludzi, a sala sądowa jest już pełna.

Próba wypaczenia wymiaru sprawiedliwości podjęta przez Bainimaramę podlega karze maksymalnej kary wynoszącej 5 lat, natomiast zarzut Keleho o nadużycie stanowiska – maksymalna kara wynosząca 10 lat.

Zgodnie z zarzutami Bainimarama gdzieś w lipcu 2020 r., gdzie premier nakazał komisarzowi policji zaprzestanie śledztwa w związku ze skargą policji, dopuścił się nadużycia władzy swego urzędu, co stanowi samowolny akt naruszający prawa Uniwersytetu Południowego Pacific, który jest stroną skarżącą.

Jeśli chodzi o zarzuty Keleho, z zarzutów wynika, że ​​Keleho w dniu 15 lipca 2020 r., gdzie Komisarz Policji nakazał Dyrektorowi Wydziału Dochodzeń Kryminalnych Serubili Niko i inspektorowi Reshmi Dasowi umorzenie śledztwa w związku ze skargą policyjną złożoną przez USP, w związku z nadużyciem praw człowieka. Autorytet jego stanowiska, który jest arbitralnym aktem naruszającym prawa Uniwersytetu Południowego Pacyfiku.

Obrońca pod przewodnictwem Devanesha Sharmy zwrócił się o karę niepolegającą na pozbawieniu wolności oraz o możliwość wyroków w zawieszeniu zarówno dla Bainimaramy, jak i Kilio, natomiast radca stanowy Losalini Tabuakuru zwrócił się o uwięzienie Bainimaramy i Kilio na okres od jednego do trzech lat do sześciu lat pozbawienia wolności. 10 lat z rzędu. W zeszłym tygodniu przemawiając w sądzie sędzia Sini Boamau oświadczyła, że ​​sprzeciwia się wszelkim sugestiom, że liczba głosów jakiejkolwiek osoby w urnie lub na sali sądowej ma znaczenie, ponieważ tak nie jest.

Mówi, że nie próbuje bagatelizować żadnego z osiągnięć Bainimaramy i Qiliho, ponieważ jest to po prostu interesujący fakt, ale nie mający związku z tą sprawą.

READ  „Niezwykle podekscytowana” załoga księcia Williama i Kate mówi, że członkowie rodziny królewskiej zostali zauważeni podczas lotu British Airways do Bostonu

Sędzia twierdzi, że weźmie pod uwagę lata służby polowej odbyte przez tę dwójkę.

Bądź z nami, aby otrzymywać aktualizacje.