Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rząd „wcale nie wspiera biznesu”

Lider krajowy Christopher Luxon mówi, że uważa, że ​​rząd nie jest „w ogóle pro-biznesowy”.

Powiedział Iftarowi, że rząd przerzuca „ogromną” ilość kosztów i złożoności na biznes i wyróżnił tę propozycję. system ubezpieczeń dochodów.

System może widzieć, że ludzie otrzymują 80% swojej pensji przez okres do siedmiu miesięcy, jeśli zostaną zwolnieni lub przestaną pracować z powodu stanu zdrowia lub niepełnosprawności.

Komentarze Luxon po ostatnim kwartalnym sondażu nowozelandzkiego Instytutu Badań Ekonomicznych (NZIER) ujawniły, co myślą ludzie biznesu. Zaufanie biznesu najsłabsze od marca 2020 r..

Stwierdzono, że 62% firm spodziewa się pogorszenia ogólnej koniunktury w nadchodzących miesiącach, w porównaniu z 34% w ostatnim kwartale.

Ponieważ firmy borykają się z wyższymi kosztami, NZIER powiedział, że więcej przeniesie to na konsumentów poprzez wyższe opłaty i ceny.

Rzecznik ds. finansów Nicola Willis powiedział we wtorek, że wyniki sondażu powinny posłużyć jako „dzwonek alarmowy” dla rządu.

Pojawiają się te dane [businesses] Biegają pusto, wołają o robotników i toną pod rosnącymi kosztami. „Ich walka jest złą wiadomością dla wszystkich Nowozelandczyków i wskazuje na kolejne problemy, które czekają naszą gospodarkę” – powiedziała w oświadczeniu.

Willis wezwał rząd do „naprawienia” warunków imigracyjnych, odrzucenia planów dotyczących uczciwych porozumień płacowych, „przywrócenia dyscypliny” w wydatkach i porzucenia planów wprowadzenia „podatku od pracy” i powstrzymania „niepotrzebnych nowych przepisów”.

Zauważyła, że ​​„National zwiększy dobrobyt Nowej Zelandii, słuchając obaw biznesowych, odpowiadając skuteczną polityką rządową i wspierając codziennych pracodawców, przedsiębiorców i innowatorów, aby odnieść sukces”.

Luxon miał podobne pomysły, przydzielając miejsca imigracji.

Rzeczniczka ds. Imigracji, Erica Stanford, powiedziała, że ​​firmy w Nowej Zelandii są „wpatrywanie się w beczkę ostrych braków siły roboczej”.

Impreza jest zarządzanie kampanią Aby spróbować zapewnić pielęgniarkom i położnym imigrantom szybką ścieżkę do rezydencji.

„Są to znaczące bariery, które uniemożliwiają firmom rozwój i wykorzystanie możliwości, co stwarza więcej możliwości dla ich pracowników” – zauważył Luxon.

READ  Rohan Smith: Haniebna reakcja Victorii na prawdziwe historie z linii frontu w walce z COVID

Określając firmy jako „koło ratunkowe” kraju, powiedział, że rząd może zrobić wiele, aby zachęcić firmy z Nowej Zelandii do podejmowania ryzyka, szczególnie w skali globalnej.

Czerwiec Ankieta dotycząca perspektyw biznesowych przeprowadzona przez ANZ Powiedział, że zaufanie przedsiębiorców spadło o siedem punktów do -63%. Bank zauważył, że firmy „coraz bardziej pesymistycznie” oceniają perspektywy działalności i rentowności.