Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poland, Government of -- Moody's affirms the A2 ratings of Poland; maintains stable outlook

Rynki wschodzące – Akcje przełamują serię spadków, gdy Fed wykazuje cierpliwość do podwyżki stóp

* Indeks MSCI Emerging Stocks wzrósł o 0,5%, a indeks walutowy o 0,1%.

* Turecka lira słabiej radzi sobie z obawami o politykę pieniężną

* Zyski w RPA są ograniczone wynikami ankiety ANC

* Chiński deweloper Kaisa spadł o 15%

Ze scenariuszem Susan Mathew

(Reuters) – Wschodzące rynki akcji przełamały w czwartek siedmiodniową passę spadków po tym, jak Rezerwa Federalna USA wskazała, że ​​nie spieszy się z podnoszeniem stóp procentowych, podczas gdy wzrosty w RPA zostały ograniczone przez słaby sondaż rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego … Wyniki.

W dobrze znanym i oczekiwanym posunięciu Fed zapowiedział, że zacznie ograniczać zakupy obligacji i wskazał, że poczeka na lepszy wzrost zatrudnienia, aby podnieść stopy procentowe, ponieważ stara się dać gospodarce jak najwięcej czasu na wyjście z kryzysu. pandemia. wywołana stagnacja.

Aktywa rynków wschodzących, które skorzystały z akomodacyjnej polityki pieniężnej głównych banków centralnych, z zadowoleniem przyjęły decyzję o utrzymaniu stóp procentowych.

Indeks rynków wschodzących MSCI wzrósł o 0,5% po stracie około 2,7% w ciągu ostatnich siedmiu sesji, a chińskie akcje wagi ciężkiej zyskały ponad 0,8%. Krajowe stopy kapitalizacji na rynkach wschodzących zatrzymały się na najwyższym poziomie 5,68%, poniżej wysokich poziomów zmierzonych w szczycie pandemii COVID-19 w zeszłym roku.

Waluty rynków wschodzących zyskały 0,1%, a chiński juan zyskał 0,2%, podczas gdy rubel rosyjski oddalił się od trzytygodniowego minimum.

Bardziej ryzykowne waluty rozwijają się, ponieważ ceny w USA pozostają niskie, ponieważ wykorzystują różnicę stóp procentowych, która zwiększa ich atrakcyjność dla tak zwanych transakcji typu carry trade.

Jednak stratedzy w TD Securities zauważyli korektę oczekiwań inflacyjnych, wskazując, że członkowie mają wątpliwości co do jej tymczasowego charakteru.

„W połączeniu z uznaniem, że pełne zatrudnienie może zostać osiągnięte w przyszłym roku, nie wygląda na to, żeby Fed kopał w ślad za cierpliwością w polityce”, powiedział TD, sugerując, że dobre wieści dla walut rynków wschodzących mogą być krótkie . -Na żywo.

READ  Nadzieja arabskiego polskiego burmistrza Bostonu ujawnia walkę z tożsamością etniczną

Rand południowoafrykański został stracony, ponieważ Afrykański Kongres Narodowy otrzymał mniej niż połowę głosów w lokalnych sondażach, przy czym od środy policzono ponad 80% głosów, co rodzi pytania o zdolność obecnego rządu do przeprowadzenia reform, takich jak walki gospodarcze. .

Lira turecka zwiększyła straty trzecią sesję z rzędu, mniej niż 2% od swoich dotychczasowych minimów.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju powiedział, że „dezorientujące” podejście banku centralnego i wysoka inflacja mogą zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu Turcji, który spodziewa się osiągnąć w tym roku 9%. Tymczasem prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział w czwartek, że spodziewa się dwucyfrowego wzrostu gospodarczego w 2021 roku.

W dalszej części dnia czeski bank centralny ma podnieść stopy procentowe o co najmniej 50 punktów bazowych po tym, jak Polska podniosła w środę 75 punktów bazowych. Korona czeska zyskała 0,2% wobec euro, a złoty stracił 0,1.

Przywódca Ugandy Yoweri Museveni wezwał do zwołania szczytu przywódców afrykańskich w celu omówienia konfliktu w Etiopii, w którym w środę doszło do masowej wyprzedaży etiopskich obligacji.

GRAFIKA dotycząca wyników rynków walutowych rynków wschodzących w 2021 r., patrz http://tmsnrt.rs/2egbfVh GRAFIKA wyników indeksu MSCI Emerging w 2021 r., patrz https://tmsnrt.rs/2OusNdX

Najważniejsze informacje na temat rynków wschodzących

Raport dotyczący rynku Europy Środkowej, patrz

Aby zapoznać się z raportem dotyczącym rynku tureckiego, zobacz

Aby zapoznać się z raportem dotyczącym rynku rosyjskiego, zobacz

(Raportowanie Susan Mathew w Bengaluru; Redagowanie przez Hugh Lawsona)