Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

RTL Today – Polska i Gruzja: Kobiece i chłopięce drużyny hokejowe U-16 z Luksemburga rozegrają swój pierwszy międzynarodowy mecz

RTL Today – Polska i Gruzja: Kobiece i chłopięce drużyny hokejowe U-16 z Luksemburga rozegrają swój pierwszy międzynarodowy mecz

Podczas gdy kobiety zajęły ósme miejsce na Mistrzostwach Europy w hokeju na lodzie 5 w Polsce, kończąca właśnie egzaminy reprezentacja Luksemburga do lat 16 zadebiutowała na arenie międzynarodowej podczas Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie 5 w Gruzji.

Historyczne zwycięstwo reprezentacji kobiet w Mistrzostwach Europy w hokeju na lodzie w futsalu

Luksemburg po raz pierwszy wziął udział w Mistrzostwach Europy Kobiet w hokeju na lodzie na Wołoszczyźnie w Polsce, które odbyły się w dniach 2–6 lipca. Pomimo trudnych meczów ze Szwecją i Polską Luksemburg pokazał swoją odporność i odniósł pierwsze międzynarodowe zwycięstwo z Finlandią. W sumie zajęła ósme miejsce, a Litwa pokonała ją w swoim ostatnim meczu.

W meczach ze Szwecją i Walią strzeliły Clara Beck i Diane Kruger, a zespół zdobył w sumie sześć goli, ale bez zwycięstwa (12:3 ze Szwecją i 18:3 z Walią).

Drugiego dnia rozgrywek Luksemburg odniósł swoje pierwsze w historii zwycięstwo w hokeju na trawie, pokonując Finlandię 6:1 pod wodzą trenerki Natalii Garcii. To zwycięstwo było ważne, ponieważ stanowiło ich pierwsze zwycięstwo pomimo wyzwań, takich jak brak alternatywy. W walce o siódme miejsce przegrali z Litwą 13:1. Polska wyrosła na mistrza Europy.

Mówiąc o turnieju, liderka zespołu Diane Kruger podkreśliła znaczenie udziału zespołu i pokonywania ograniczonych zasobów. Zespół nie może się teraz doczekać kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Douai we Francji w dniach 22–24 sierpnia.

Drużyna U16 jest drugą pod względem liczby punktów drużyną

Chłopcy do lat 16, w wieku od 13 do 15 lat, właśnie zakończyli egzaminy szkolne, kiedy zadebiutowali na arenie międzynarodowej na turnieju EuroHockey 5s U16 Boys II w Kutaisi w Gruzji.

Zwycięstwo nad gospodarzami i remis z Bułgarią pchnęło młodą drużynę prosto do półfinału, gdzie nieznacznie przegrała z Armenią.

Zespół zakończył zawody na czwartym miejscu, ale był drugą drużyną, która zdobyła najwięcej punktów z 23 golami, za mistrzami Danii, którzy strzelili 30 goli.

READ  Wydarzenia walczą ze złą pogodą na polskich testach koni Paporovko

Trzecia reprezentacja narodowa uda się 14 lipca do Wołoszczyzny w Polsce, aby wziąć udział w Mistrzostwach Europy mężczyzn do lat 21 w hokeju na lodzie mężczyzn. Zespół zmierzy się z wieloma czołowymi zespołami, w tym z Austrią, Włochami, Polską i Litwą.

Zaangażowanie na rzecz wprowadzenia Luksemburga na igrzyska olimpijskie

Hokej sięga 1976 roku w Luksemburgu, ale popularność zyskał w 2015 roku wraz z wprowadzeniem nowoczesnego stadionu w kompleksie sportowym Bui Kunene w Sisange.

Dziś Luksemburg może poszczycić się jednym klubem, Luxembourg Hockey Club, który liczy 400 zawodników, w równych częściach podzielonych pomiędzy kobiety i mężczyzn. Z tej puli talentów Luksemburska Federacja Hokeja wybiera najlepszych zawodników do tworzenia drużyn narodowych.

Luksemburska Federacja Hokeja (HFL) jest mocno zaangażowana w doprowadzenie Luksemburga do Igrzysk Olimpijskich w sporcie hokeja na trawie.
Pierwsza narodowa reprezentacja hokejowa powstała w 2022 roku, a w tym roku w poszczególnych Hokejowych Mistrzostwach Europy rywalizują aż trzy drużyny.

Ten sukces potwierdza skuteczność programu rozwoju młodzieży w Luksemburgu, który Liga Luksemburska zainicjowała wiele lat temu. Co zaskakujące, 80% graczy gra razem od ponad siedmiu lat.

Zostali wybrani z utalentowanej drużyny luksemburskiego klubu hokejowego, który rywalizuje w bardzo konkurencyjnej lidze belgijskiej, i przez pięć miesięcy byli szkoleni przez trenerów Adrii Miralles i Nacho Choski w ramach przygotowań do turnieju.