Rewa znajduje się na Tahiti – FBC News

Piłkarze AS Pirae świętują po pokonaniu w półfinale Rewy FC [Source: OFC Media via Phototek]

To był bolesny moment dla drużyny Rewa FC, która nie dostała się do finału Ligi Mistrzów mężczyzn OFC na Tahiti.

Dziś wieczorem zespół przegrał 4:2 z AS Perai.

Rewa prowadziła 1:0 aż do 89. minuty.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Patrick Joseph wyprowadził Rewę na prowadzenie, gdy w 34. minucie zdobył rzut karny po faulu na Ebele Falefu w polu karnym.

Piłkarze Rewy cieszą się z gola Patricka Josepha [Source: OFC Media via Phototek]

To było ekscytujące popołudnie, pełne napięcia i bolesnych chwil, podczas których obie drużyny przekroczyły oczekiwania, desperacko próbując dotrzeć do finału.

[Source: OFC Media via Phototek]

Właśnie wtedy, gdy drużyna Delta Tigers zaczynała czuć, że zwycięstwo jest tuż za rogiem, AS Pirai wyrównało na 1:1 dzięki bramce Desire Ngiamba z rzutu karnego w 89. minucie.

Desire Ngiamba świętuje po zdobyciu gola dla Pirai FC [Source: OFC Media via Phototek]

Dramat nasilił się, gdy Ngiamba z Pirai zdobył kolejny rzut karny w ostatnich chwilach doliczonego czasu gry i podwyższył wynik na 2-1.

Prowadzenie gospodarzy zostało skrócone, gdy Rewa przeprowadził oszałamiający kontratak, po czym Samuela Kaotoga rozwiała nadzieje Tahitańczyków porywającym wyrównaniem w 97. minucie.

Piłkarze Rewa FC cieszą się z gola Samuela Kaotogi [Source: OFC Media via Phototek]

Patrick Tepa z AS Piray strzelił trzeciego gola w 99. minucie gry w dogrywce.

Patrick Tepa świętuje po zdobyciu gola dla Perai FC [Source: OFC Media via Phototek]

Kautoga miał doskonałą okazję do wyrównania, ale nie wykorzystał jej, zanim Benyami Dhruva strzelił samobójcę i dał gospodarzom prowadzenie 4-2.

Trener Rewa FC Roddick Singh mówi, że jest bardzo dumny ze swoich zawodników za ich odważne występy.

READ  Puchar Świata w Rugby 2023: Fani All Blacks ostrzegają, aby unikać witryn z oszustwami

Zachowaliśmy spokój i sami zdołaliśmy strzelić gole, a potem graliśmy w tę grę aż do dogrywki. Tak, było ich kilka tu i tam, były pewne decyzje w ataku, ale znowu stanowiło to integralną część gry. Mimo wszystko że jestem całkiem dumny Z dzisiejszych dzieci.

AS Perai zmierzy się z Auckland City w finale w sobotę o 16:00.