Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Republic mówi, że nowy dom Williama i Kate to „haniebna” decyzja

Republic mówi, że nowy dom Williama i Kate to „haniebna” decyzja

Grupa kampanijna Republika określiła przeprowadzkę księcia i księżnej Cambridge do Adelaide Cottage jako „haniebną” w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia.

William i Kate przeprowadzają się do czteropokojowego domu znajdującego się na liście II stopnia w ich własnym parku Windsor, aby dać swoim dzieciom – księciu George’owi, księżniczce Charlotte i księciu Louisowi – więcej swobody, gdy w przyszłym miesiącu rozpoczną naukę w Lambroke School niedaleko Ascot w Berkshire.

Książę i księżna zachowają swoje 20-pokojowe mieszkanie w Pałacu Kensington jako oficjalne miejsce pracy, a także 10-pokojową wiejską rezydencję Anmer Hall w pobliżu Sandringham.

„Podczas gdy zwykłe rodziny zmagają się z rachunkami za energię i zmagają się z tłumiącą inflacją, dlaczego mielibyśmy dać Williamowi i Kate inny dom?

„To wstyd.”

Dodał: „Wszystkie te luksusowe domy wymagają całodobowej ochrony, ogrzewania i pracowników”.

Rodzina Cambridge (Chris Jackson / PA)

(przewód PA)

Powiedział, że Crown Estates było „państwowym imperium królewskim, które miało zarabiać pieniądze na skarbiec”.

Korzystanie z nieruchomości będzie prezentem od królowej, która pozwoliła Williamowi i Kate wynająć ją od Crown Estate, przy czym para płaci czynsz według wartości rynkowej za własne pieniądze.

Joe Little, redaktor naczelny magazynu Majesty, powiedział, że przeprowadzka i nowa szkoła Cambridge Children’s School przyniosły wiele korzyści rodzinie, w tym prywatność i bezpieczeństwo.

Kate z królową w 2012 (Oli Scarff/PA)

(Archiwum PA)

„Przeprowadzka do Adelaide Cottage w ultraprywatnym Home Park w Windsor usuwa aspekt„ złotej rybki ”z życia rodziny Cambridge” – powiedział Little.

„Mieszkanie 1A w Pałacu Kensington jest idealne pod wieloma względami, ale książę, księżna i ich dzieci nie mogą przychodzić i wychodzić, jak im się podoba, ani korzystać z pobliskich londyńskich parków ze względu na wieczne problemy z prywatnością”.

Dodał, że posiadanie wszystkich trojga dzieci w tej samej szkole ma sens i wyeliminuje „koszmarną” podróż z Pałacu Kensington do Battersea dwa razy dziennie.

READ  Sean Locke: Koty płaczą widzom odliczanie w „emocjonalnym” hołdzie w „ostatnim odcinku” późnej komedii

„Oznacza to również, że koszt bezpieczeństwa, który zawsze jest kontrowersyjnym tematem, jest znacznie niższy, niż gdyby Lewis był w innej szkole niż jego rodzeństwo” – powiedział Little.

(grafika PA)

(grafika PA)

Ale królewski komentator i były korespondent królewski BBC, Peter Hunt, powiedział, że decyzja ta podkreśliła brak takiej samej trudności ekonomicznej rodziny królewskiej, jak reszta narodu.

Pan Hunt powiedział: „Trzeci dom w Cambridge przypomina, że ​​rodzina królewska nie cierpi z powodu zbliżającego się kryzysu i recesji w taki sam sposób, jak reszta z nas.

„Kiedy pieniądze podatników zostały wydane na remont ich mieszkania w Pałacu Kensington, książę William, który prowadzi kampanię na rzecz bezdomnych, nalegał, aby jego rodzina planowała pozostać tam przez wiele lat”.

Królewskie źródło powiedziało, że William i Kate byli „w pełni świadomi” kryzysu związanego z kosztami życia, z jakim boryka się wielu, którzy w innym przypadku nie mogliby sobie pozwolić na takie możliwości.

Źródło: „To coś, o czym myśleli długo i ciężko i jest to decyzja, której nie potraktowali poważnie.

„Byłoby dla nich bardzo trudno nadal służyć jako starszy członek rodziny królewskiej, gdyby byli w Norfolk”.

Pałac Kensington (Nicholas T Ansel / Pensylwania)

(przewód PA)

Od dawna donosi się, że William otrzymał od Królowej Matki w Balmoral Estate wiejski dom o nazwie Tam Na Gar, ale William nie wynajmuje ani nie jest właścicielem domu – jest on własnością Crown Estates i jest wydzierżawiony stronie trzeciej, Kensington Pałac powiedział.

Crown Estate, który posiada majątek o wartości około 14,4 miliarda funtów, jest gruntem i własnością króla, ale nie jest prywatną własnością królowej.

Nie jest zarządzana przez królową, ale jej dochody mają pewien wpływ na ilość pieniędzy, które są jej przyznawane każdego roku.

READ  Meghan Markle i książę Harry „wyglądają tylnymi drzwiami na celebrytów, aby złożyć oświadczenie”, jak ujawnił królewski spór

Zgodnie z formułą finansowania w ramach Suwerennego Dotacji, która pokrywa takie koszty, jak królewskie stypendia, oficjalne podróże i utrzymanie królewskich pałaców, królowa otrzymuje procent zysków Korony na swoje oficjalne wydatki.

Aby pomóc spłacić 369 milionów funtów renowacji Pałacu Buckingham, procent zysków Crown Estate wypłacanych do Sovereign Grant został zwiększony z 15% do 25% na 10-letni okres rozpoczynający się w 2017 roku.

Reszta zysków trafia do skarbca.