Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The Bank of England in the city of London. The pound suffered further falls on Wednesday after the UK Government was heavily criticised by the International Monetary Fund over its handling of economic policy. Picture date: Wednesday September 28, 2022.

Rentowności obligacji długoterminowych rosną, ponieważ Bank Anglii podwaja potencjalną wartość codziennych zakupów złota | Wiadomości biznesowe

Bank Anglii ogłosił, że podwoi wartość brytyjskich obligacji rządowych, które może kupić, gdy wejdzie w ostatnie dni swojego programu awaryjnego zakupu obligacji, aby wesprzeć rynek emerytalny i rozwiać obawy, że przepaść się skończyła.

Bank powiedział, że jest teraz gotowy do kupowania obligacji o wartości do 10 miliardów funtów dziennie, czyli dwa razy więcej niż 5 miliardów funtów dziennie. Zapowiedziany 28 września – Procedura, jak powiedziała, zakończy się 14 października.

Obligacje rządowe, zwane obligacjami złota, są wykorzystywane przez państwo do pozyskiwania pieniędzy.

Czym są obligacje, czym różnią się od obligacji rządowych i gdzie wpisują się w kryzys minibudżetów?

Bank ogłosił program czasowego i awaryjnego skupu długoterminowych obligacji złota, które po decyzji kanclerza Kwasi Kwartinga zostaną spłacone w ciągu 20-30 lat. mały budżet Reklama.

Zamieszanie na rynku spowodowane minibudżetem wywołało burzę Bezprecedensowa interwencja Z regulatora, aby zapobiec części Krach na rynku emerytalnym Wraz ze wzrostem kosztów odsetek obligacji złota.

Rzekoma rentowność spadła w momencie interwencji banku, ale od tego czasu stale rosła.

Rentowności 20- i 30-letnich obligacji skarbowych wzrosły w poniedziałek o prawie 30 punktów bazowych, zbliżając się do poziomów z przeszłości.
Najgorzej na rynku spadł w ubiegłym miesiącu odpowiednio na 4,9% i 4,7%.

Bank poinformował w poniedziałek, że do tej pory wydano tylko 5 miliardów funtów w ciągu ośmiu dni trzynastodniowego zakupu obligacji.

Nagły wypadek Środki Ten środek został podjęty w celu zmniejszenia ryzyka „od zarażenia do warunków kredytowych dla brytyjskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw” – dodał bank.

Teraz powiedziała, że ​​jest gotowa zwiększyć kwotę, którą kupuje, dopóki środek nie zakończy się w piątek, wykorzystując na to pieniądze, które odłożyła na program, 65 miliardów funtów.

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek otrzymasz swój podcast

READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii osiąga najwyższy od 30 lat poziom 5,5%, ponieważ koszty utrzymania spadają - Business Live | Biznes

Komunikat zostanie odebrany jako próba uspokojenia rynku i uniknięcia obaw, że rynek ponownie zareaguje po zakończeniu programu.

W celu wzmocnienia rynku emerytalnego, nie przedłużając programu skupu obligacji, bank ogłosił nowy tymczasowy, ale otwarty środek, aby pomóc bankom borykającym się z problemami z płynnością uporać się z Zakątek rynku emerytalnego które napotkały trudności.

Później tego dnia okazało się, że bank kupił w poniedziałek 853,1 miliona funtów obligacji długoterminowych, najwięcej od 30 września, ale znacznie poniżej 10 miliardów funtów, o których powiedział, że jest otwarty do zakupu.

W sumie 262,6 mln funtów ofert zostało odrzuconych.

Czytaj więcej:
Urzędnik Banku Anglii krytykuje działania rządu dotyczące minibudżetu – marginalizacja biura bilansowego stwarza więcej „niepewności”
Nie jest jasne, jaka polityka doprowadziła rynki do przepaści – lub który doradca mógłby odwrócić, aby umieścić dżina z powrotem w butelce