Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Remis rysuje ekscytujące starcia w Holandii i Polsce 2022

Holandia będzie gościć Włochy, Belgię, Portoryko, Kamerun i Kenię w Arnhem na mecze w grupie A Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022, po losowaniu, które odbyło się w Lozannie w czwartek, aby określić skład puli i miejsca pierwszego etapu Turniej.

24 uczestniczące zespoły zostały podzielone na cztery grupy po sześć. Wszyscy rozegrają swoje pierwsze mecze w GelreDome w Arnhem, zanim uczestnicy z puli B i C przeniosą się odpowiednio do polskich miast Gdańska i Łodzi. Kolekcjonerzy A i D pozostaną w Arnhem.

Polska, drugi gospodarz, rozpocznie kampanię na Mistrzostwach Świata z Turcją, Dominikaną, Koreą, Tajlandią i Chorwacją, dołączając do grupy B.

Ubiegłoroczni mistrzowie olimpijscy z Tokio 2020 i obecne światowe rankingi FIVB USA zajmują grupę C, która obejmuje również broniącą mistrza świata Serbię z 2018 roku, podczas gdy mistrzowie Ameryki Południowej, numer dwa na świecie, prowadzą w grupie D.

Skład basenów FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet Holandia Polska 2022:

Po pierwszym etapie cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do drugiego etapu dwóch grup po osiem drużyn (zagra w Rotterdamie i Łodzi), a cztery najlepsze drużyny przejdą do ćwierćfinału.

Fani będą mieli okazję oglądać i podziwiać występy największych światowych gwiazd podczas pierwszej imprezy w roku, walczących o nagrody w Mistrzostwach Świata.

Oczekuje się, że finaliści z 2018 roku, Tijana Boskovic z Serbii i Paola Igono z Włoch, ponownie zaangażują się w ekscytujące emocje. Wspaniała polska rozgrywająca Joanna Loach i wybitny holenderski libero Mierth Schot będą czerpać inspirację z miejscowej publiczności. Jordan Larson i Kim Yeon Kong, najlepsza zawodniczka igrzysk olimpijskich w Tokio i Londynie, po raz kolejny z pewnością udowodnią swoją wartość, stawiając czoła obiecującym młodym talentom z całego świata.

Obejrzyj losowanie, jak to się stało:

Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się od 23 września do 15 października.

Szybkie linki:
FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet Holandia 2022

Facebook

Świergot

Instagram

youtube

READ  Kimber, „wolna strefa” dla osób LGBT