Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja klawiatury akumulatorowej Kensington Pro Fit Ergo KB675 EQ TKL

Recenzja klawiatury akumulatorowej Kensington Pro Fit Ergo KB675 EQ TKL

W PCMag dużo piszemy, dlatego zawsze poszukujemy najnowszej technologii ergonomicznej klawiatury, która złagodzi ból nadgarstków. Bezprzewodowa klawiatura Kensington Pro Fit Ergo KB675 EQ TKL to niedroga klawiatura (69,99 USD) z wbudowaną podpórką pod nadgarstki i wzorem falistym, który zmusza dłonie do wygodniejszej pozycji. To bardzo dobre rozwiązanie, jednak ze względu na kilka wad nie zastąpi dotychczasowego zdobywcy nagrody Editors’ Choice firmy Logitech Wave Keys na rzecz najlepszych budżetowych klawiatur ergonomicznych.


Projekt: Wygodna, ale duża fala

Pro Fit Ergo to klawiatura bez klawiatury numerycznej (TKL), co oznacza, że ​​rezygnuje z klawiatury numerycznej po prawej stronie pełnowymiarowych klawiatur, preferowanych przez entuzjastów arkuszy kalkulacyjnych. Klawiatura numeryczna zwykle oszczędza miejsce na biurku, co jest cechą, którą wielu graczy PC docenia podczas poruszania myszą w przód i w tył. Jednak klawiatura Kensington nie spełnia tego warunku, ponieważ jej wymiary wynoszą 1,4 x 14,8 x 8,7 cala (HWD), co daje o wiele więcej miejsca niż coś takiego jak NZXT Function 2 Mini TKL (1,5 x 13 x 4,8 cala). Oczywiście konstrukcja klucza dzielonego wymaga nieco większej szerokości.

Od 1982 roku PCMag przetestował i ocenił tysiące produktów, aby pomóc Ci podejmować lepsze decyzje zakupowe. Dowiedz się, jak przystąpić do testów.

(Źródło: Joseph Maldonado)

Biorąc pod uwagę niską cenę, nie będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że KB675 EQ TKL to klawiatura z gumową membraną, a jej klawisze są cieńsze niż w klawiaturze mechanicznej. Jest dość lekki (1,32 funta), chociaż jego rozmiar i kształt nie nadają się do noszenia w torebce lub plecaku.

Pro Fit Ergo jest dość duży, zajmuje całą szerokość klawiatury i dodaje jej około 3,6 cala głębokości. Choć jego rozmiar traci na wartości, nie możemy się bez niego obejść, jeśli chodzi o wygodę; Po popołudniowym pisaniu oparcie nadgarstków na miękkiej powierzchni zapewnia nam miły odpoczynek przed powrotem do pracy. Byłoby lepiej, gdyby można go było zdjąć, ale nie stanowiło to dużej niedogodności.

READ  Call of Duty: Warzone przyciąga Fortnite wraz z wydaniem nowej mapy

Wskaźniki LED dla Kensington Pro Fit Ergo KB675 EQ TKL

(Źródło: Joseph Maldonado)

Podpórka pod nadgarstki nie jest jedyną cechą, która czyni tę klawiaturę wygodną, ​​ponieważ same klawisze są ergonomicznie rozmieszczone do pisania. Obie połówki są podzielone środkową częścią ozdobioną trzema diodami LED: jedną wskazującą połączenie Bluetooth, jedną wskazującą Caps Lock i jedną pokazującą poziom naładowania baterii (zielona oznacza pełną baterię, czerwona prawie pustą i migająca zielona oznacza ładowanie).

Podobnie jak w przypadku klawiatury Logitech Ergo K860, dzielona konstrukcja wymusza trzymanie rąk nieco dalej od siebie niż w przypadku standardowej klawiatury, co pomaga zmniejszyć zmęczenie nadgarstków i ramion. Podobnie jak w przypadku innych klawiatur dzielonych, klawisze mają nieco inne rozmiary (w szczególności klawisze G, T, Y, 7, H i N), aby ułatwić do nich dostęp opuszkami palców.

Klucze konferencyjne Kensington Pro Fit Ergo KB675 EQ TKL

(Źródło: Joseph Maldonado)

Chociaż Pro Fit Ergo nie ma klawiatury numerycznej, oferuje kilka bardzo cenionych dodatkowych klawiszy. Do najbardziej przydatnych klawiszy zalicza się zestaw klawiszy do wideokonferencji dla aplikacji takich jak Zoom czy Google Meet, przyciski kończenia połączenia i wyciszania mikrofonu, przycisk udostępniania ekranu do prezentacji oraz klawisz wyłączania kamery internetowej. Dostępny jest także dedykowany klawisz do przechwytywania ekranu i klawisz do uruchamiania kalkulatora Windows.

Spód Kensington Pro Fit Ergo KB675 EQ TKL

(Źródło: Joseph Maldonado)

Podłączyliśmy Kensington do naszego komputera za pomocą dołączonego adaptera USB do łączności bezprzewodowej 2,4 GHz. W dolnej części klawiatury, pod włącznikiem/wyłącznikiem, znajduje się niewielka szczelina do przechowywania adaptera. Pro Fit Ergo posiada również łączność Bluetooth, która domyślnie jest aktywowana poprzez obsługę klawiatury. Odchylane nóżki na dolnej krawędzi umożliwiają opcjonalne nachylenie podczas pisania.

Ponieważ jest to klawiatura bezprzewodowa, wiedzieliśmy, że prawdopodobnie będziemy ładować wewnętrzną baterię za pomocą dołączonego kabla USB-C. Kensington ocenia KB675 przez około dwa i pół miesiąca pomiędzy dostawami, co wydaje się rozczarowujące — Logitech ocenia Wave na 36 miesięcy. Niestety klawiatura nie ma trybu przewodowego umożliwiającego pracę za pomocą samego kabla USB, nawet gdy wypróbowaliśmy własny kabel, o którym wiedzieliśmy, że może przesyłać dane i zasilanie.

READ  Czy klawiatury mechaniczne naprawdę potrzebują klawiszy strzałek?

Werdykt: Wysiłek skuteczny, ale tylko przeciętny, a zatem i skromny

Nie ma nic złego w ładowanej klawiaturze Kensington Pro Fit Ergo KB675 EQ TKL, z wyjątkiem jej długiej nazwy. Zawsze doceniamy wyściełaną podpórkę pod nadgarstki, a dzielona konstrukcja pomaga ograniczyć zmęczenie ramion. I nieźle wykorzystaliśmy przyciski spotkań podczas rozmów wideo, nawet jeśli nie oszczędzało to czasu na skrótach klawiaturowych, które już zapamiętaliśmy. Ale jakość wykonania klawiatury wydawała się raczej tania, a klawiatura TKL zajmuje dużo miejsca na biurku. Ostatecznie warto rozważyć Kensington, ale nie spełnia on naszego obecnego wyboru, czyli Logitech Wave Keys za 59,99 USD.

Czy podoba Ci się to, co czytasz?

Subskrybuj Raport laboratoryjny Otrzymuj najnowsze recenzje i najlepsze wskazówki dotyczące produktów prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza akceptację naszego regulaminu. Warunki korzystania I Polityka prywatnościW każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.