Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rannemu psu amputowano nogę po tym, jak właściciel nie zabrał jej do weterynarza

Rannemu psu amputowano nogę po tym, jak właściciel nie zabrał jej do weterynarza

Mężczyzna został ukarany grzywną po tym, jak inspektor SPCA, którego spotkał podczas przypadkowego spotkania, zauważył „bolesne i katastrofalne” obrażenia u jego psa.

Lider grupy poszukiwawczej, Ben Lacomi, w maju zeszłego roku natknął się na psa Greyhound Webby, który był prowadzony przez oskarżonego.

Zapytany o obrażenia, oskarżony powiedział, że było to spowodowane ukąszeniem pająka bielika trzy lata temu.

„Podczas przesłuchania oskarżony powiedział inspektorowi, że pewnego dnia w 2019 roku znalazł Webby w jej domu i był tak przekonany, że nie żyje, że zaczął kopać dół, aby ją zakopać”. Oświadczenie SPCA przeczytaj dzisiaj.

Po powrocie i zdaniu sobie sprawy, że była częściowo rozbudzona, zauważył ślad na jej nodze, który uważał za ukąszenie pająka.

Nie zabrał Webby’ego do weterynarza, częściowo ze względu na swoją sytuację finansową, ale poszedł sam i zasięgnął porady.

„[The defendant] Poradzono mu, aby przyłożył okład z lodu do dotkniętego obszaru, co zrobił. Dał jej też maść przeciwzapalną i kortyzon przez dwa miesiące”.

Regularnie wykonywał też dla niej „fizjoterapię”, ale przyznał, że jej stawy nóg „nie ruszają się”.

„Whippy został zatrzymany przez SPCA i zabrany prosto do weterynarza, gdzie prześwietlenie wykazało długotrwały uraz z nieznanym, ale potencjalnie„ traumatycznym, katastrofalnym ”zdarzeniem”.

SPCA stwierdziło, że ciężkość obrażeń była widoczna od momentu wystąpienia urazu, z powodu głębokich cięć i uderzenia kości, ale przyczyna urazu jest nieznana.

„Noga była bezczynna przez tak długi czas, że kości i tkanki miękkie zostały trwale zmienione”.

Noga Webby została amputowana, aby zapobiec dalszemu bólowi lub cierpieniu, i została przekazana pod stałą opiekę SPCA.

Właściciel Whippy’ego został oskarżony o to, że nie zapewnił choremu lub rannemu zwierzęciu leczenia, które złagodziłoby ból lub cierpienie. Pojawił się w sądzie hrabstwa Palmerston North, przyznał się do winy i nakazano mu zapłacenie grzywny w wysokości 200 USD oraz odszkodowania SPCA w wysokości 1237,91 USD.

READ  Właściciele, którzy nie ujawnili niezatwierdzonej zmiany w mieniu uszkodzonym przez pożar, musieli zapłacić 72 400 USD za ubezpieczenie wież.

„Straszne do wyobrażenia”

Dyrektor generalny SPCA, Gabby Cleese, nazwał to przypadkowe spotkanie „szczęściem” i powiedział, że „przerażające jest wyobrażenie sobie” bólu Webby’ego.

„Żadne zwierzę nie powinno przechodzić tak niepotrzebnej gehenny, niezależnie od sytuacji finansowej właściciela.

„Zdrowie i dobrostan zwierząt powinny mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o urazy lub choroby, a wielu weterynarzy ma systemy płatności, aby pomóc ludziom borykającym się z problemami finansowymi”.

„bardzo smutny”

Oświadczenie SAFE mówi, że rozumieją, że mężczyzna był trenerem wyścigów chartów.

Anna de Roo, dyrektor kampanii SAFE, opisała sprawę jako „niezwykle smutną”.

„Niestety nie jest to jednorazowe. Cierpienie zwierząt przenika całą branżę wyścigów chartów” – powiedziała.

Opinia publiczna jest całkowicie przeciwna branży i nie bez powodu.

„Rząd musi działać pilnie i ogłosić zakaz wyścigów chartów”.