Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rakieta Virgin Galactic leci na obrzeżach kosmosu, ponieważ firma chce zapewnić loty wycieczkowe |  Wiadomości naukowe i technologiczne

Rakieta Virgin Galactic leci na obrzeżach kosmosu, ponieważ firma chce zapewnić loty wycieczkowe | Wiadomości naukowe i technologiczne

Virgin Galactic wykonał swój pierwszy lot rakiety z Nowego Meksyku na skraj kosmosu w załogowym wahadłowcu.

Dwóch pilotów wykonało lot w VSS Unity, podczas gdy Virgin Galactic zamierza oferować loty turystyczne na skraj ziemskiej atmosfery.

Transmisja na żywo z NASASpaceFlight.com wykazała, że ​​statek rakietowy przyspiesza wznoszenie i szacuje się, że osiągnął wysokość co najmniej 50 mil.

Strona później potwierdziła lądowanie za pomocą radaru.

obrazek:
Silnik rakietowy VSS Unity wysłał statek i dwóch pilotów w kosmos

Pierwszy test napędu Spaceport America w Nowym Meksyku był wielokrotnie odkładany przed jego startem w sobotę.

Założyciel Virgin Galactic, Sir Richard Branson, przesłał później tweet z Virgin Galactic, mówiąc, że piloci i ładunek badawczy NASA dotarli w kosmos.

Sir Richard udostępnił również film, na którym świętuje misję.

Firma zamierza rozpocząć działalność komercyjną w przyszłym roku po testach i po kilku miesiącach zaprzestania konserwacji i innych aktualizacji.

Ten test będzie obejmował podróż, która zabierze Sir Richarda na skraj kosmosu jeszcze w tym roku.

W grudniu 2020 roku problem z komputerem spowodowany zakłóceniami elektromagnetycznymi uniemożliwił rakiecie kosmicznej prawidłowe wystrzelenie.

Zamiast latać w kosmos, statek i jego piloci zostali zmuszeni do natychmiastowego lądowania.

Podczas gdy cena akcji Virgin Galactic wzrosła w tym tygodniu wraz z ogłoszeniem ostatniej daty testu w sobotę, to nie wystarczyło, aby przezwyciężyć straty odnotowane od szczytu w lutym.

Niektórzy analitycy ostrzegają, że może minąć trochę czasu, zanim firma osiągnie zysk, ponieważ dokładny początek działalności biznesowej wciąż jest w powietrzu.

Virgin Galactic jest jedną z niewielu firm, które chcą zarabiać na klientach świadomych kosmosu.

SpaceX Elona Muska wyniesie cztery osoby w kosmos podczas swojego pierwszego cywilnego lotu we wrześniu. W styczniu 2022 r. Powinna nastąpić podróż trzech biznesmenów na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Jeff Bezos’s Blue Origin wypuścił nową kapsułę w styczniu w ramach testów, ponieważ ma na celu uruchomienie programu dla turystów, naukowców i zawodowych astronautów.

Rakieta Virgin Galactic osiągnęła margines kosmiczny
obrazek:
Rakieta Virgin Galactic osiągnęła margines kosmiczny

Planuje wystartować swój pierwszy lot załogowy 20 lipca, w dniu wylądowania Apollo 11 na Księżycu.

READ  Ziarno z Lincolnshire mogłoby stanowić brytyjskie rozwiązanie problemu importu

Virgin Galactic już dwukrotnie wylądował w kosmosie – po raz pierwszy z Kalifornii w grudniu 2018 r. W czerwcu ubiegłego roku firma zarejestrowała swój drugi udany lot szybowcowy nad portem kosmicznym Spaceport America.

Przygotowania do ostatniej próby obejmowały przegląd konserwacyjny specjalnego samolotu-przewoźnika, który przenosi sześcioosobową sondę kosmiczną na dużą wysokość, gdzie zostaje wystrzelony, aby mógł wystrzelić silnik rakietowy i ostatecznie wyjechać w kosmos.

Loty mają na celu osiągnięcie wysokości co najmniej 50 mil przed wyłączeniem silnika rakietowego, a załoga przygotowuje się do ponownego wejścia w atmosferę i zjechania do lądowania.

W ramach lotu powrotnego system łopat spowalnia i stabilizuje statek, gdy ponownie wchodzi do atmosfery.