Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rachunki za weterynarza: Właściciel zapłacił 500 funtów za usunięcie zębów chomika

Rachunki za weterynarza: Właściciel zapłacił 500 funtów za usunięcie zębów chomika

Skomentuj zdjęcie, Jednej właścicielce zwierzęcia zaoferowano 450–500 funtów za usunięcie zębów chomika

Kiedy chomik Danielle Amos, Lyra, był w złym stanie, pierwszą rzeczą, jaką zrobiła, była rozmowa z weterynarzem.

Lyra miała problemy z zębami, których usunięcie według weterynarza będzie kosztować od 450 do 500 funtów.

Ale Danielle z Sarne w Bridgend, która pobiera zasiłek, nie mogła sobie pozwolić na „śmieszny” rachunek.

I nie jest jedyna. W Wielkiej Brytanii jest 16 milionów właścicieli zwierząt domowych Urząd ds. Konkurencji i Rynków CMA stwierdziło, że koszty opieki weterynaryjnej rosną szybciej niż inne towary i usługi w ramach kryzysu kosztów utrzymania.

  • autor, Kylie Thomas
  • Rola, wiadomości BBC

BBC Wales rozmawiało z innymi właścicielami zwierząt domowych, którzy otrzymali drogie rachunki za weterynarza.

Należą do nich wyprowadzająca psy, która rozważała sprzedaż mieszkania, aby móc zapłacić 4000 funtów za leczenie psa w nagłych przypadkach, oraz inne osoby, które anulowały ubezpieczenie ze względu na rosnące koszty.

Źródło obrazu, Daniela Amosa

Skomentuj zdjęcie, Danielle Amos była zszokowana mocnym cytatem, który otrzymała

Dla Danielle Amos 500 funtów za usunięcie zębów chomika Lyrze było nie do zniesienia.

„Spodziewałabym się tego po psie, a nawet kocie, ale po chomiku? To niedorzeczne, szczególnie biorąc pod uwagę koszty utrzymania, a ja jestem na zasiłku” – powiedziała.

Podobnie jak wielu właścicieli zwierząt domowych zmagających się z wysokimi kosztami opieki weterynaryjnej, zwróciła się do Internetu w poszukiwaniu tańszych sposobów pomocy Lyrze.

To podejście typu „zrób to sam” nie jest zalecane przez weterynarzy i jest czymś, przed czym ostrzega Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (RSPCA).

Wyjaśnienie wideo, Weterynarz Cat podzieliła się prostymi wskazówkami, które na dłuższą metę mogą pomóc zaoszczędzić pieniądze

Ponad połowa gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii ma zwierzę domowe, a w zeszłym roku Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt stwierdziło, że czterech na 10 gospodarstw domowych zgłosiło, że albo obeszło się bez jedzenia, skorzystało z banku żywności lub przestało odwiedzać weterynarza ze względu na presję finansową .

Są rzeczy, które możesz zrobić, aby obniżyć rachunki za weterynarza.

Organizacja charytatywna zajmująca się opieką weterynaryjną PDSA odnotowała wzrost zapotrzebowania ze strony właścicieli zwierząt domowych potrzebujących pomocy.

Jej rada to unikać domowych sposobów, wcześnie zgłosić się na leczenie i szczerze porozmawiać ze swoim weterynarzem o tym, na co Cię stać, jeśli dostępne są tańsze alternatywne metody leczenia.

Czy mogę kupić zwierzaka?

Weterynarz Richard Hooker z PDSA, która co roku pomaga 430 000 chorych i rannych zwierząt domowych, powiedział: „Takie rzeczy jak ubezpieczenie zwierząt mogą pomóc wielu ludziom w związku z nieoczekiwanymi kosztami, które mogą się zdarzyć.

„Ale kiedy myślisz o przygarnięciu zwierzaka, przemyśl to dokładnie i przeprowadź badania. Czy u tego zwierzęcia istnieje ryzyko rozwoju kosztownych chorób, które będą wymagały leczenia w miarę starzenia się?”

„Czy to zwierzę jest odpowiednie dla Twojego stylu życia? Czy pochodzi od zdrowych rodziców? Czy przeszło wszystkie niezbędne kontrole i badania?”

Pomocna może okazać się opieka profilaktyczna, taka jak przestrzeganie zdrowej diety, aby zapobiec przyrostowi masy ciała i mycie zębów, twierdzi weterynarz Kat Henstridge, która korzysta z mediów społecznościowych, aby dzielić się wskazówkami i radami z właścicielami zwierząt.

Uważa, że ​​konsultacje weterynarza są warte swojej ceny i pozwalają weterynarzom wcześnie wykryć problemy.

Źródło obrazu, Wiktoria Jones

Skomentuj zdjęcie, Victoria Jones rozważała sprzedaż swojego pierwszego domu, aby zapewnić terapię swojemu psu Biscuitowi

Victoria Jones z Fouchereau w Caerphilly myślała, że ​​będzie musiała sprzedać swój pierwszy dom, aby sfinansować rachunek na prawie 4000 funtów za pilną operację jelit swojego psa Biscuit.

„To był bardzo trudny czas, nie wiedzieliśmy, czy ją stracimy, ale nie wiedzieliśmy też, czy stracimy dom” – powiedziała.

Źródło obrazu, Wiktoria Jones

Skomentuj zdjęcie, Biscuit, 13-letni pies ratowniczy, wrócił do zdrowia po operacji

Victoria, wyprowadzająca psy, i jej mąż Colin mieli ubezpieczenie, ale musieli zadzwonić do rodziny i przyjaciół, aby pomogli w sfinansowaniu reszty leczenia Biscuit, gdy osiągnęło ono limit.

„Tak czy inaczej niepokój był duży, ale do tego dochodziła niepewność, jaki ostatecznie zostanie wystawiony rachunek” – powiedziała Victoria.

„Brak przejrzystości w zakresie kosztów. Kiedy zabierasz zwierzaka do weterynarza lub innego specjalisty zajmującego się zwierzętami, ustalenie budżetu może być trudne”.

Sam Davies z Blackwood również została ukarana wysokim rachunkiem na 1000 funtów za usunięcie zębów jej kotu Mootowi.

„Boimy się teraz iść do weterynarza, ponieważ wszystkie nasze koty i psy są już bardzo stare” – powiedziała.

„Współczuję personelowi weterynaryjnemu, choć wiem, że nie ustalają cen, ale posiadanie zwierzaka stało się wygórowane”.

Dlaczego rosną rachunki za weterynarza?

Weterynarze są doskonale wyszkoleni, więc płacisz za ich czas i umiejętności w leczeniu zwierząt domowych” – mówi Kat Henstridge.

Nie tylko Wielka Brytania stoi w obliczu niedoborów żywności, to problem globalny, który pogłębia się w wyniku posiadania przez nas zwierząt domowych, skutków brexitu i wypalenia zawodowego.

CMA stwierdziło, że wiele praktyk weterynaryjnych nie jest już niezależną własnością.

W Wielkiej Brytanii działa sześć dużych konglomeratów – CVS, IVC, Linnaeus, Medivet, Pets at Home i VetPartners – które łącznie posiadają ponad połowę rynku.

W ciągu ostatniej dekady liczba praktyk weterynaryjnych należących do tych grup wzrosła z około 10% do prawie 60%, co może ograniczyć wybór właścicieli zwierząt domowych i osłabić konkurencję w niektórych obszarach.

Jest to kwestia, którą rozważy dochodzenie CMA i która może zmusić te grupy do sprzedaży części swoich praktyk, jeśli ich dominacja zagraża zdrowej konkurencji.

Źródło obrazu, Wiktoria Jones

Skomentuj zdjęcie, Victoria i Colin Jones przywieźli nawet na swój ślub swoje psy Biscuit i Scampi

Biscuit, 13-letni pies ratowniczy, przeszedł operację i obecnie wraca do zdrowia.

Ale jej właścicielka Victoria obawia się, że inne zwierzaki mogą nie mieć tyle szczęścia.

„Moją ogólną troską jest dobro zwierząt, ponieważ stracą one niezbędną opiekę” – stwierdziła.

„W niektórych miejscach to widać. Na jednym z moich regularnych spacerów spotkałam faceta, a jego pies potrzebował operacji, a jego nie było na to stać, więc tego nie robi i to łamie serce”.

Dodatkowe raporty Rhiannon Eves

Więcej o tej historii