Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przełom w archeologii: „fajne” rzymskie odkrycie pod dworcem autobusowym w Devon | nauka | Aktualności

Szczątki znaleziono podczas budowy nowoczesnego terminalu autobusowego Exeter dwa lata temu, a miejsce to zostało otwarte dla pasażerów w zeszłym miesiącu. W momencie odkrycia znalezisk szczątki, które są częścią historii Exeter, zostały opisane jako „bardzo ważne i całkowicie nieoczekiwane”, a nowy raport z wykopalisk właśnie został ukończony.

Odkryte podczas rozbudowy śródmiejskiego dworca autobusowego znalezisko zawierało monety, lokalną ceramikę wytwarzaną w okolicy oraz przepiękne czerwone semickie sztućce sprowadzone z Francji.

Przedmioty uzyskane z rzymskich umocnień zostały przekazane do Royal Albert Memorial Museum w Exeter.

Nowy raport, który ma zostać opublikowany w Devon Archaeological Proceedings Journal, będzie publicznie dostępny dwa lata po pierwszym odkryciu.

Raport stwierdza, że ​​to, co kryje się pod Exeterem, wciąż ma „potencjał do zaskoczenia”.

Odkrycia dokonał w 2019 r. Exeter z Archeologii Cotswold, który współpracował z Kier Construction, aby zarejestrować pozostałości rzymskiej historii miasta podczas procesu budowy dworca autobusowego.

Odkrycie odbywało się etapami, przy czym jako pierwszy odkryto rzymski rów na górnym końcu terenu między ulicami Bampfylde i Cheeke Street.

Czytaj więcej: Archeolodzy w Pompejach zaskoczeni „ważnym znaleziskiem”

Lokalna rada pracowała razem z deweloperami, aby zapewnić, że wszelkie szczątki, które nieuchronnie zostały naruszone podczas procesu rozwoju, zostaną odpowiednio wykopane i zarejestrowane z korzyścią dla tego pokolenia i przyszłych pokoleń.

W czasie odkrycia Andrew Bay z Rady Miasta Exeter powiedział Devon Live: „Wraz z innymi niedawnymi pracami w Exeter pokazuje, jak dobrze historia miasta przetrwała w nieprawdopodobnych miejscach, pomimo zniszczeń spowodowanych bombardowaniem i nowoczesnymi betonowymi fundamentami.

„Ponieważ miasto wciąż się rozwija i regeneruje, jest to dobry przykład tego, jak system planowania i deweloperzy mogą współpracować, aby zapewnić, że pozostałości, na które nieuchronnie wpłynie nowy rozwój, są odpowiednio wykopywane i rejestrowane z korzyścią dla tego pokolenia i przyszłości. pokoleń”.

Kontynuował: „Odkrycie nowego rzymskiego »fortu« w mieście już pokazuje, wraz z odkryciem zamku i łaźni w latach 70. oraz wielu innych ważnych nowych obiektów wojskowych w ostatniej dekadzie, jak kluczowa była ta rola. Obszar Exeter grał we wczesnych dekadach rzymskich podbojów i niewoli. Wielka Brytania i jak ważny rozwój, który doprowadził archeologię do ujawnienia tego.”

READ  Życie z COVID-19: Wielka Brytania boryka się z obciążeniami szpitalnymi i stagnacją gospodarczą