Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Powraca Tydzień Świadomości Równowagi Stowarzyszenia Zaburzeń Przedsionkowych

Powraca Tydzień Świadomości Równowagi Stowarzyszenia Zaburzeń Przedsionkowych

Celem stowarzyszeń Tydzień świadomości równowagi na rzecz zaburzeń przedsionkowych jest podniesienie świadomości na temat niewidocznych chorób poprzez uwidocznienie zaburzeń przedsionkowych poprzez edukację i społeczność.

the Stowarzyszenie Zaburzeń Przedsionkowych (VeDA), wiodąca międzynarodowa organizacja informująca o zaburzeniach przedsionkowych, organizuje swoją coroczną konferencję Tydzień świadomości równowagi Poszerzenie świadomości na temat schorzeń przedsionkowych związanych z równowagą od 17 do 23 września 2023 r. Celem kampanii jest podniesienie świadomości na temat zaburzeń przedsionkowych i zwrócenie uwagi na ich widoczność, tak aby pacjenci mogli otrzymać szybką i skuteczną diagnozę oraz leczenie, co poprawi jakość ich życia.

Termin „przedsionkowy” może wydawać się skomplikowany, ale u większości ludzi w pewnym momencie życia mogą wystąpić zawroty głowy. Jednak wyobraź sobie, że doświadczasz tego uczucia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, wraz z innymi objawami, takimi jak brak równowagi, zamglenie mózgu, zmęczenie – lista nie ma końca. „Niezbędne jest szerzenie świadomości na temat tego, jak dysfunkcja przedsionkowa może znacząco wpłynąć na życie jednostki i dawanie nadziei osobom doświadczającym tych objawów” – mówi Cynthia Ryan, dyrektor wykonawcza VeDA.

Wiele osób ma tendencję do przeoczania znaczenia utrzymywania właściwej równowagi.

Układ przedsionkowy, który składa się z ucha wewnętrznego i mózgu, odgrywa kluczową rolę w przetwarzaniu informacji sensorycznych niezbędnych do kontrolowania równowagi i ruchów oczu. Zaburzenia przedsionkowe dotykają więcej niż 35% populacji, a około jedna trzecia zgłaszanych objawów zawrotów głowy i zawrotów głowy jest spowodowana problemami przedsionkowymi.

„Zdiagnozowanie niewidzialnej choroby może powodować poczucie izolacji i frustrację” – mówi Christine Moyer, ambasadorka VeDA, pacjentka z zaburzeniami przedsionkowymi, która w ciągu trzynastu tygodni odwiedziła trzynastu lekarzy, zanim ostatecznie usłyszała diagnozę PPPD.

Po dwóch latach skrajnego stresu, lęku i traumy, w połączeniu z chronicznymi infekcjami ucha, nagle zostałem przykuty do łóżka z wyniszczającymi zawrotami głowy, które nie powodowały zawrotów głowy. „Dzięki zmianom stylu życia, wierze w Boga, terapii rehabilitacyjnej przedsionkowej i lekom powoli udało mi się odzyskać stabilność” – mówi. Muir pragnie dzielić się nadzieją i optymizmem oraz edukować innych za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych @thatdizzygirl.

READ  Mówienie o tłuszczu ma silniejszy wpływ na zdrowie psychiczne, podczas gdy staromodne rozmowy mogą nadal wywoływać niepokój

W 2014 r. u Dave’a Giugno zdiagnozowano chorobę Meniere’a, a w 2019 r. przeszedł labiryntektomię. Po roku powróciły zawroty głowy i zdiagnozowano u niego obustronną chorobę Meniere’a oraz migrenę przedsionkową. Ubytek słuchu i schorzenia uniemożliwiają mu pracę. „Nauczyłam się akceptować swoją niepełnosprawność. Taka jestem i muszę być z siebie zadowolona. Jeśli nie jestem z siebie zadowolona, ​​to nie jestem szczęśliwa nigdzie, więc nawet jeśli każdy dzień jest wyzwaniem, to nauczyłem się to akceptować” – mówi Giugno.

Na kanale YouTube Meniere’s Disease Warrior udostępnia filmy informacyjne, aby edukować i wspierać innych pacjentów z chorobami przedsionkowymi, aby nie musieli samotnie stawiać czoła wyzwaniom swojej podróży.

Dalsza lektura: Radioterapia tłuszczaków przedsionkowych