Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Potentat skuterów, 62 lata, nazwany „szwajcarskim Elonem Muskiem”, odkrywa na nowo ten kultowy samochód z lat 60.

Bańka i ściśnij! Potentat skuterów, 62 lata, nazwany „szwajcarskim Elonem Muskiem”, odkrywa na nowo ten kultowy samochód z lat 60.

  • Na linii produkcyjnej unoszą się bąbelkowe samochody, tym razem zasilane energią elektryczną
  • Zaprojektowany na nowo dla współczesności przez potentata skuterów Wima Opotter
  • Outboter zaprezentował błyszczące bąbelkowe samochody Microlino, które kosztują 13 200 funtów

Wyszły z mody w latach 60. wraz z pojawieniem się Fiata 500.

Ale bąbelkowe samochody znów zjeżdżają z linii produkcyjnej – tym razem elektryczne.

Samochody zostały przeprojektowane na potrzeby ery nowożytnej przez magnata skuterów Wima Opottera, nazywanego „Szwajcarskim Elonem Muskiem”.

Ouboter, który od 1997 roku sprzedał 50 milionów lekkich skuterów, zaprezentował teraz lśniące samochody Microlino, które kosztują 13 200 funtów. Mają 8 stóp długości i 5 stóp szerokości, co oznacza, że ​​trzy z nich można ścisnąć z boku na miejsce parkingowe.

Wyszły z mody w latach 60. wraz z pojawieniem się Fiata 500. Ale samochody bąbelkowe znów zjeżdżają z linii produkcyjnej – tym razem zasilane energią elektryczną.

Model został zainspirowany oryginalną Isetta Bubble, którą jeździły znane osobistości, w tym aktor Cary Grant, mimo że był samochodem ekonomicznym. 62-letni były bankier, Obuter, powiedział, że skutery skłoniły ludzi do ruchu i uratowały niezliczone niepotrzebne podróże samochodem.

„Myślę, że podobna zmiana w sposobie myślenia jest teraz niezbędna dla podróżowania samochodami miejskimi, aby drastycznie zredukować dwutlenek węgla”.

Pierwsze 500 Microlinos trafi do sprzedaży w Niemczech, Włoszech i Szwajcarii w tym roku i jest nadzieja, że ​​samochód dotrze do Wielkiej Brytanii wiosną.

Reklamy