Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Poświęcił się” – trener Polski chwali gwiazdę Barcelony

„Poświęcił się” – trener Polski chwali gwiazdę Barcelony

Zdjęcia: Richard Heathcote/Getty Images

26 marca 2024 r. stadion w Cardiff był pełen oczekiwań i podekscytowania, gdy Walia gościła reprezentację Polski Roberta Lewandowskiego, której stawką były kwalifikacje do Euro 2024.

Po 120 emocjonujących minutach i pomimo braku bramek, Polska pod wodzą Lewandowskiego awansowała po rzutach karnych 5:4 i zapewniła sobie bilet na Puchar Europy w Niemczech w czerwcu przyszłego roku.

Wojciech Szczęsny, 33-letni polski bramkarz, słusznie został pochwalony za bohaterską postawę przy rzutach karnych, ale wynik nie oddaje w pełni występu Lewandowskiego. Był sercem i duszą zespołu i dał niestrudzony pokaz, aby pomóc swojej drużynie wygrać.

Występ Roberta Lewandowskiego nie był bynajmniej wybitny, ale Polak brał udział w większości obiecujących ataków swojego zespołu. Od prowadzenia na boisku po porywające podania i łączenie piłki w fazie przygotowawczej, 35-letni napastnik Barcelony odegrał integralną rolę w polskiej ofensywie.

Doświadczony napastnik Barcelony nie trafił obiecującą głową i był bliski zdobycia bramki po strzale z dystansu. Nie wahał się jednak przed przystąpieniem do rzutów karnych, pewnie uderzając pierwszym kopnięciem w siatkę i nadając ton innym.

Kondycja i wytrwałość Lewandowskiego były widoczne podczas kolejnych dobrych występów Pomimo mocnego uderzenia Prawie koniec normalnego czasu. W wieku 35 lat Lewandowski może nie jest strzelcem wielu bramek, ale nadal jest jednym z najlepszych i najbardziej oddanych zawodowych graczy.

Michał Probers, trener reprezentacji Polski Mundo Deportivorównież zabrakło słów, aby pochwalić swojego przywódcę.

„Niewielu jest na świecie takich zawodników jak Robert Lewandowski. Poświęcił się dla drużyny. Podporządkował wszystko drużynie. Z nim ten zespół wciąż jest w stanie wiele osiągnąć.

W trakcie swojej kariery Lewandowski ustanowił dla siebie niezrównane standardy i zdobył uznanie zarówno na poziomie klubowym, jak i krajowym.

Osiągnąwszy swój główny cel, jakim było zapewnienie sobie kwalifikacji do Euro 2024, Lewandowski chce teraz daleko poprowadzić swój kraj w rozgrywkach. Napastnik jest w dobrej formie i gotowy do ataku na wszystkich frontach, gdy zbliżamy się do ostatniego etapu sezonu.

READ  Polski regulator mówi, że w nowym roku taryfy na gaz wzrosną o 54%, a elektryczność o 24%