Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 40% kredytów hipotecznych wycofanych z powodu spowolnienia rynku po małym budżecie | Rynek mieszkaniowy

Ponad 40% dostępnych kredytów hipotecznych zostało wycofanych z rynku od czasu ogłoszenia tego przez rząd Wielkiej Brytanii mini-budżet piątekPojawiają się liczby.

Kredytodawcy Zawieszenie produktów rozpoczęło się w poniedziałek Ponieważ mieli problemy z wyceną w warunkach niepewności na rynkach finansowych – zwiększona zmienność i liczba wycofanych ofert w tym tygodniu.

Najnowsze dane Moneyfacts, które monitorują sektor, ujawniły w czwartek, że kolejne 321 kredytów hipotecznych zostało wycofanych z dnia na dzień, co dało w sumie 1621 kredytów, a 2340 pozostało do sprzedaży. W ciągu ostatnich 24 godzin 935 paczek zostało wycofanychpodwoić poprzedni rekord 462 na początku pandemii.

Według firmy badawczej Defaqto, ponad 20 dostawców wycofało całą gamę kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu.

Niektórzy z największych pożyczkodawców powiedzieli, że dokonają przeglądu swoich ofert w ciągu kilku dni, podczas gdy inni woleli poczekać, aż rynki finansowe się uspokoją. MoneyFacts powiedział, że HSBC, TSB i Kent Reliance były wśród pożyczkodawców, którzy wycofali swoje produkty do czwartku.

„Reszta produktów zmienia się w tak szybkim tempie, że pożyczkodawcy wydają się naprawdę niepewni co do oferty i ceny przy tak wielu zmianach na rynkach pieniężnych w tej chwili” – powiedziała Katie Brin z DeFacto.

Kupujący po raz pierwszy donoszą, że ich plany zakupu domu zostały zrujnowane przez rosnące koszty finansowania hipotecznego. Właściciele domów z produktami o stałym oprocentowaniu, z których większość trwa dwa lata, twierdzą, że koszt ponownego kredytu hipotecznego podwoił ich spłatę odsetek, dodając ponad 2000 funtów rocznie do zwykłego rocznego kosztu.

Koszt kredytów hipotecznych wzrósł w poniedziałek po tym, jak inwestorzy finansowi podnieśli koszty pożyczek dla brytyjskich instytucji. Oczekiwania, że ​​podstawowa stopa procentowa Banku Anglii Na drodze do wzrostu do 6% Od zaledwie 0,25% rok temu, co oznacza, że ​​pożyczkodawcy muszą ponownie wycenić swoje produkty, w niektórych przypadkach po raz piąty z szóstego w tym roku.

READ  Niepełnosprawny pasażer spada na śmierć na schodach ruchomych easyJet na lotnisku Gatwick po oczekiwaniu na specjalną pomoc

Stopy swap stosowane do zabezpieczenia pożyczki rosły przez dłuższy czas w poniedziałek. Dwuletnia stopa swapowa wzrosła z 0,45% do ponad 5%, co skłoniło kredytodawców do usunięcia dwuletnich kredytów hipotecznych ze swojej oferty.

Analitycy spodziewają się, że bank centralny podniesie stopy procentowe o co najmniej 1%, gdy spotkają się na początku listopada po tym, jak powiedział główny ekonomista How Bell Potrzebny był znaczny wzrost Po negatywnej reakcji na obniżki podatków w minibudżecie.

Kanclerz Kwasi Quarting ogłosił obniżki podatków o 45 miliardów funtów, a także ograniczenie cen energii do 150 miliardów funtów. Powiedział Więcej obniżek podatków w pełnym budżecie należy się spodziewać w listopadzie.

Inwestorzy wpadli w panikę po tym, jak kanclerz powiedział, że cięcia zostaną opłacone dodatkowymi pożyczkami. Pojawiła się również obawa, że ​​„gorączka wzrostu” Kwartenga zwiększy w pewnym momencie popyt konsumencki Bank Anglii próbował schłodzić wydatki przy wyższych stopach procentowych.

Ekonomiści oszacowali, że bank centralny będzie zmuszony podnieść stopy procentowe bardziej niż wcześniej oczekiwano, podnosząc koszt kredytów hipotecznych do poziomu stóp procentowych do poziomów niewidzianych od czasu krachu finansowego w 2008 roku.

Rekomendacje dotyczące pieniędzy powiedziały, że sytuacja jeszcze się nie ustabilizowała i pozostaje „historią ewoluującą”, dodając, że więcej produktów prawdopodobnie zostanie wycofanych w tym tygodniu.