Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polskie Alegro kupi czeską grupę handlową

Polska firma internetowa Alegro ma nadzieję zbudować bazę regionalną poprzez przejęcie czeskiego sprzedawcy internetowego Mall Group za 1,02 miliarda dolarów.

Według raportu Reuters z piątku (5 listopada), Al Mall, aktywa eCommerce grupy handlowej, wraz z WE |

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 r., zostanie sfinansowana z przeglądu akcji i środków pieniężnych, podała firma. Ostateczna cena może wzrosnąć do 57 milionów dolarów w oparciu o niektóre cele krótkoterminowe.

Akcje Alegro wzrosły w czwartek (4 listopada) o 11% dzięki zapowiedziom, po 40% spadku na początku tego miesiąca, gdy konkurencja z Amazonem w Europie Środkowej nasiliła się po wprowadzeniu Prime w handlu detalicznym w Polsce.

Ucz się więcej: Amazon Prime rusza w Polsce z darmową dostawą i streamingiem wideo

„Kupujący skorzystają z zaawansowanej selekcji, cen i wygody, podczas gdy wspólne przedsięwzięcie około 135 000 handlowców będzie 'wystawić raz i sprzedać wszędzie’” – CEO Allegro Wiadomości Francois Powiedział w oświadczeniu.

Alegro twierdzi, że fuzja pozwoli mu podwoić swój rynek detaliczny do 285 miliardów dolarów i 70 milionów klientów działających w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Chorwacji.

Czytaj więcej: Wewnątrz Allegro: Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o wiodącej witrynie e-commerce w Polsce

„[The deal] Podwojenie poduszki dla wzrostu, co oznacza, że ​​wszystkie wprowadzane przez nas innowacje można bardzo dobrze zmierzyć i osiągnąć [many] Więcej konsumentów ”- powiedział Nuyts.

Alegro zyska dostęp do 1100 punktów odbioru i szafek WE|DO, co pomoże osiągnąć cel, jakim jest posiadanie około 3000 paczkomatów do końca przyszłego roku.

Alegro stało się największym IPO w historii Polski w październiku zeszłego roku, pozyskując około 2,3 miliarda dolarów, co szacuje się na 17,6 miliarda dolarów, kiedy jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Założona ponad 20 lat temu i oferująca usługi takie jak eBay, Alegro ma obecnie 33% polskiego rynku e-commerce, ponad 3750 użytkowników i ponad 20 milionów odwiedzających swoją stronę internetową.

READ  Marksista: Latvia Drive ERC jest lepszy niż polska platforma - FIA ERC

———————————

Nowe dane PYMNTS: Perspektywy zakupów świątecznych w 2021 r.

O: Czas na świąteczny sezon zakupowy, gdzie prawie 90% amerykańskich konsumentów planuje dokonać niektórych zakupów online – o 13% więcej niż w 2020 roku. 2021 Holiday Shopping Outlook, PYMNTS przebadało w tym sezonie świątecznym ponad 3600 konsumentów, aby stymulować sprzedaż online i wpływ niestandardowych nagród na dostępność produktów i preferencje sprzedawców.