Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski UOKiK ukarał grzywną za nieprawidłowe oznakowanie Geranimo Martins

UOKiK, Skazany Granimo Mart ின் nez, portugalski sprzedawca detaliczny, ma ponad 60 milionów Slodis (0,2 13,2 miliona) na nazwy owoców i warzyw uprawianych w Polsce podczas ich importu.

UKK powiedział, że konsumenci, którzy dokonali „patriotycznych” wyborów, zostali wprowadzeni w błąd w czasie, gdy rząd zachęcał policję do kupowania polskich produktów w celu wsparcia gospodarki podczas kryzysu koronawirusa.

Stwierdził, że znalazł dowody na wprowadzenie w błąd w 27,8% odwiedzonych sklepów.

„Poważna rezerwacja”

W odpowiedzi Geranimo Mart ின் nez Polka, który prowadzi sieć pitagorejską, Stwierdził, że był „zdecydowanie przeciwny” UOKiK twierdzi, że „Dowody w tej sprawie nie zostały zebrane w sposób obiektywny, a ich jakość i kompletność budzą poważne zastrzeżenia”.

Stwierdził, że uważa tę decyzję za „nierówną i dyskryminującą” i odwoła się od niej.

Sugerował, że liczba naruszeń jest „umiarkowana” i bardzo niska na polskim rynku, co budzi „poważne wątpliwości co do bezstronności UOKiK”. Zauważył również, że UOKiK ograniczył liczbę błędów etykietowania w swoich sklepach do trzech czwartych w porównaniu z poprzednimi cyklami kontroli.

'[UOKiK’s] Badanie wykazało również, że 58% sklepów Bytranga nie zgłosiło błędu w oznakowaniu ”- dodał detalista.

Zarzuca Ladybuck

W maju 2020 roku UOIC wytoczył pozew przeciwko Podrosce, właścicielowi Podruskiej, zarzucając, że takie produkty jak belgijska marchewka i ukraińskie ogórki są oznaczane jako rodzime i wprowadzające w błąd konsumentów.

– W sklepach Pythronka konsumenci, którzy chcą kupić polskie ziemniaki, pomidory czy jabłka, są często wprowadzani w błąd – powiedział w komunikacie prezes UOKiK Tomas Krostny. „Te naruszenia są uzasadnione i długotrwałe”.

UOKiK, analityk branżowy, który odkrył na przełomie 2019 i 2020 roku oraz lutego 2021 roku, powiedział, że informacje o kraju pochodzenia owoców i warzyw różnią się od tych, które znajdują się na opakowaniach dystrybucyjnych czy w dokumentacji na szyldach w sklepach.

READ  Jak wybierać najlepsze bonusy kasynowe? Przewodnik sprytnego gracza

W grudniu Geranimo Martins Wyjście za odrębnymi opłatami UOKiK Detalista nadużył władzy w swoich operacjach z dostawcami.

Wiadomości wg Reuters, Dodatkowy raport ESM. Dalej Łańcuch dostaw Historie, kliknij tutaj. Kliknij Rejestracja Rejestrować ESM: European Supermarket Magazine.