Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski premier mówi, że Polska usunie większość ograniczeń COVID

Premier Polski Mateusz Morawiecki rozmawia z mediami po przybyciu na szczyt UE-Afryka w budynku Rady Europejskiej w Brukseli, Belgia, 17 lutego 2022 r. Geert Vanden Wijngaert / Pool via REUTERS / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

WARSZAWA (Reuters) – Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę, że Polska zniesie większość ograniczeń COVID-19 od 1 marca, zachowując jednocześnie obowiązek noszenia masek na twarz w zamkniętych miejscach publicznych.

„Po konsultacjach medycznych i obserwacji tego, co dzieje się w innych krajach, możemy wprowadzić daleko idące zmiany w naszej polityce restrykcji. Możemy usunąć restrykcje, które obowiązują nas od kilku miesięcy” – powiedział dziennikarzom Moraveki.

Podczas gdy maski na twarz pozostaną obowiązkowe w miejscach publicznych, w tym w sklepach i środkach transportu, zniesione zostaną ograniczenia dotyczące liczby osób odwiedzających sklepy, restauracje i miejsca kultury.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Rząd powiedział, że kluby i dyskoteki będą mogły zostać ponownie otwarte, a instytucje publiczne przestaną działać zdalnie.

„Coraz więcej krajów usuwa ograniczenia, jednocześnie zachęcając ludzi do szczepień. Usuwamy dziś większość ograniczeń, pozostawiając te najbardziej potrzebne” – powiedział Morawiecki. Polska odnotowała w środę 20 456 nowych infekcji i 360 zgonów związanych z Covid.

Według danych Ministerstwa Zdrowia od początku epidemii zmarło ponad 110 tysięcy zarażonych osób. Prawie 66% dorosłej populacji zostało w pełni zaszczepionych, co jest jednym z najniższych wskaźników szczepień w Unii Europejskiej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Anny Ludarczak Simczuk, Paula Florkevicha i Marka Strzeleckiego; Montaż przez Alexa Richardsona

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.