Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zgłasza obawy związane z polskim traktowaniem migrantów pozostawionych na granicy białoruskiej

Obawy o traktowanie imigrantów przez Polskę Utknął na granicy z Białorusią W tym tygodniu Warszawa rośnie w siłę po tym, jak stan wyjątkowy zignorował krytykę krajową i międzynarodową i próbował przedstawiać je jako niebezpieczne elementy rozpraszające.

Komisarz UE ds. wewnętrznych Elva Johansson spotkała się w czwartek wieczorem z polskim ministrem spraw wewnętrznych Mariuszem Kamiskim w Warszawie. Następnie o ochronę imigrantów Co najmniej pięć zgonów.

Polska wysłała tysiące żołnierzy na granicę, wznosząc ogrodzenie z drutu kolczastego wzdłuż jednej z jego długości i przedłużając w czwartek stan wyjątkowy, uniemożliwiając dziennikarzom i pracownikom dostęp do obszaru o głębokości 3 km przez kolejne 60 dni.

Grupy pomocowe oskarżyły nacjonalistyczno-konserwatywny rząd o kierowanie nielegalnych imigrantów i brak zapewnienia opieki medycznej lub odpowiedniej żywności i schronienia. Amnesty International twierdzi, że analiza zdjęć satelitarnych oraz innych zdjęć i filmów wykazała w sierpniu dowody na taki odwrót.

Organizacja praw człowieka poinformowała w czwartek, że 18 sierpnia na terytorium Polski były 32 osoby, ale znowu Białoruś Następnego dnia na skraju granicy „tworząc dowody na nielegalne odepchnięcie, bo wygląda na to, że stało się to dlatego, że uzbrojeni polscy pogranicznicy otoczyli obóz dla uchodźców”.

Ci, którzy zmuszają ludzi do „szukania schronienia” [back across the border] Ich wymogi bezpieczeństwa bez osobistej oceny są sprzeczne z prawem europejskim i międzynarodowym ”- powiedziała Eve Getty, dyrektor ds. UE w Amnesty.

Nie było natychmiastowej reakcji ze strony nacjonalistycznego rządu polskiego, który twierdzi, że to nie uchodźcy imigranci, ale część kampanii „wojny hybrydowej” zaplanowanej przez Białoruś w odwecie za sankcje UE, które będą chronić nie tylko jej granice, ale także obóz. .

Polska, Litwa i Łotwa zapowiedziały gwałtowny wzrost migracji, głównie z Afganistanu i Iraku, od czasu nałożenia sankcji na dyktatorski reżim prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

Wszystkie trzy kraje UE są oskarżane o zachęcanie ludzi do lotów na Białoruś na mińskich wizach turystycznych, a następnie udania się na górę – często z pomocą przemytników – do granicy. Do tej pory Polska próbowała nielegalnie przekroczyć granicę w tym roku 11,5 tys., w porównaniu z około 100 w ubiegłym roku, w tym 6 tys. we wrześniu.

READ  Vinesh zdobywa złoto Polish Open

Stanisław Aryan, rzecznik polskich służb specjalnych, powiedział: „W opinii Polski ten szlak migracyjny można zatrzymać tylko poprzez pełne zabezpieczenie naszej granicy z Białorusią, która jest sztucznym szlakiem stworzonym przez Łukaszenkę. [Russian president Vladimir] Wsparcie Putina. ”

Rząd starał się przedstawiać imigrantów jako niebezpiecznych ekstremistów i przestępców. Kamiski i Mariusz Pascock, Minister Obrony Narodowej; Pokazano reporterów w tym tygodniu Twierdzą, że ekstremalna pornografia została odzyskana z telefonów komórkowych imigrantów.

Obrazy zostały później odkryte Stare i dostępne w InternecieZwykle prowokuje oskarżenia o „kłamstwa i manipulację” ze strony prorządowych mediów i polityków opozycji. Gazeta Rzeczpospolita Powiedział w artykule wstępnym Konferencja prasowa „Oszczercza scena”.

Magazyn stwierdził, że zdjęcia, które zawierały zdjęcia brutalnych i nagich dzieci, „powinny upokarzać imigrantów, odczłowieczać ich i zabijać przekonanie obywateli, że są stworzeniami, które należy traktować po ludzku”.

„Muszą siać stereotypy strachu, nienawiści i rasizmu… W cywilizowanym społeczeństwie nawet cynizm polityczny musi mieć swoje granice. Ministrowie nadszarpnęli nie tylko własną wiarygodność, ale także wiarygodność państwa polskiego.

Władze twierdzą, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w regionie przygranicznym zginęło do sześciu osób z powodu niskich temperatur i zmęczenia.

Fundacja Okaleni, Polska Organizacja Pozarządowa Pomocy Imigracyjnej, – zapytał Johansson przed spotkaniem z nią Kamiński Używać „Głos i autorytet Unii Europejskiej” potwierdza, że ​​Polska „szanuje prawo międzynarodowe i stoi na straży wartości demokratycznych”.

Fundacja stwierdziła, że ​​Łukaszenka „prowadzi podłą grę”, ale nie akceptujemy tego, że Polska jest państwem członkowskim. Unia Europejska Od 17 lat stosuje równie nieludzką taktykę w „kryzysie humanitarnym na wschodniej granicy federacji”.

Kamiński Tweeted Po spotkaniu obie strony zgodziły się, że działania Białorusi powinny spotkać się ze stanowczą reakcją państw członkowskich UE, dodając, że Polska „od początku kryzysu aktywnie współpracuje z Frontexem”.

ten Komisarz UE powiedział Rozmowy były otwarte i przejrzyste, a „agresja reżimu Łukaszenki zasługuje na stanowczą i jednolitą odpowiedź UE”, ale Polska może „pokazać, że jej zdolność do obrony granicy jest zgodna z jej zdolnością do poszanowania podstawowych praw i obowiązków UE”. ”.

READ  Polska pokonała nazistów i Stalina - na śniadanie zjedzą łobuzów z UE FREDERICK FORSYTH | Fryderyk Forsyth | Autorzy | Komentarz

Przedstawiciele jego Departamentu Spraw Wewnętrznych i Migracji odwiedzą Polskę w najbliższą środę w celu dalszych rozmów, powiedział Johansson.