Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska, Szwecja i Czechy odmawiają rozegrania play-offów mistrzostw świata z Rosją w obliczu inwazji na Ukrainę | wiadomości piłkarskie

Polska, Szwecja i Czechy odmówią rozegrania kolejnych play-offów mistrzostw świata z Rosją w marcu po tym, jak kraj ten najechał na Ukrainę.

Polska zagra w Rosji 25 marca, a cztery dni później zwycięzca zmierzy się ze Szwecją lub Czechami o miejsce w listopadowym finale w Katarze.

Szwecja zapowiedziała, że ​​nigdzie nie zagra z Rosją i wezwała FIFA do odwołania zbliżającego się meczu Rosji z Polską w marcu.

Czeski Związek Piłki Nożnej powiedział w niedzielę, że nie przeprowadzi żadnych meczów z Rosją, obojętnie gdzie, i wezwał do zakończenia wojny na Ukrainie.

Polski Związek Piłki Nożnej zaoferował również organizację wszystkich meczów Ukrainy na swoim terenie, podczas gdy Ukraina nie może grać we własnym kraju. Ukraina zagra ze Szkocją w meczu play-off Mistrzostw Świata w Hampden Park 24 marca, a zwycięzcy zmierzą się z Walią lub Austrią w Cardiff lub Wiedniu 29 marca.

Rzecznik PZPN powiedział Wiadomości sportowe na niebie: „Koniec słów, czas na działanie.W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać barażu z Rosją.

– To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacją szwedzką i czeską, aby przedstawić wspólne stanowisko FIFA.

Najlepszy strzelec Polski Robert Lewandowski napisał na Twitterze: „To właściwa decyzja! Nie wyobrażam sobie gry z reprezentacją Rosji, jeśli na Ukrainie nadal trwa agresja zbrojna. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są winni, ale możemy. Udaję, że nic się nie dzieje ”.

Oświadczenie federacji czeskiej brzmiało: „Członkowie Komitetu Wykonawczego Federacji Czeskiej, członkowie drużyn i zawodnicy reprezentacji narodowej zgodzili się, że w obecnej sytuacji nie można grać przeciwko rosyjskiej reprezentacji narodowej, nawet na neutralnym stadionie. Wszyscy chcemy, aby wojna zakończyła się jak najszybciej”.

Rzecznik FIFA powiedział Sky Sports Wiadomości Monitorują sytuację i w odpowiednim czasie zostanie wysłana aktualizacja o grze.

Obrońca Aston Villi i obrońca Mate Kash wygłosili oświadczenie w imieniu pozostałych graczy reprezentacji narodowej, ujawniając, że jeden z ich polskich kolegów z drużyny, Thomas Kidziora, który gra w Dynamie Kijów, nadal przebywa na Ukrainie.

READ  Liga Narodów UEFA: Polska dodana do grupy 4

– My, zawodnicy reprezentacji Polski, wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zdecydowaliśmy, że w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę nie zamierzamy grać w barażach z Rosją – powiedział Kass.

– To nie jest łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze rzeczy niż piłka nożna. Myślimy o narodowości ukraińskiej i naszym przyjacielu z reprezentacji Thomasem Kidziora, który wciąż przebywa z rodziną w Kijowie.

przyjdź dzień później Thomas Tuchel powiedział, że rozumie krytykę Chelsea w odpowiedzi na trwającą rosyjską inwazję.

Po tym, jak siły rosyjskie przekroczyły we wtorek granicę z Ukrainą, poseł Partii Pracy Chris Bryant powiedział Izbie Gmin Majątek właściciela Chelsea FC i rosyjsko-izraelskiego miliardera Romana Abramowicza powinien zostać skonfiskowanyzakwestionował, czy powinno mu się pozwolić na samodzielne prowadzenie klubu piłkarskiego, i zacytował dokument rządowy, który wyciekł, sugerując, że nie powinno się pozwolić mu pozostać w Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wydarzenia i sport współgrają z sytuacją na Ukrainie

  • UEFA przeniosła finał Ligi Mistrzów z Sankt Petersburga do Paryża
  • Unia Europejska jest również pod presją zakończenia sponsorowania rosyjskiego giganta energetycznego Gazpromu
  • Manchester United zrezygnował ze sponsorowania rosyjskich państwowych linii lotniczych Aeroflot
  • Gracze będą mogli swobodnie protestować przeciwko wojnie na Ukrainie bez obawy przed karą, o ile występy nie będą obraźliwe
  • FIFA wciąż waha się co do meczów play-off mistrzostw świata, w których wezmą udział Ukraina i Rosja
  • F1 ogłosiło, że Grand Prix Rosji zostanie odwołane
  • Zespół Haas dołączył w piątek do testów F1 z samochodami, które nie mają herbu rosyjskiego sponsora Uralkali

Przed niedzielnym finałem Carabao Cup przeciwko Liverpoolowi, Tuchel powiedział dziennikarzom, że sytuacja na Ukrainie i możliwe konsekwencje „zatarły” idee jego drużyny i bronił chęci skupienia się na piłce nożnej w miarę eskalacji konfliktu.

Powiedział: „Nie powinniśmy udawać, że to nie jest problem. Sytuacja dla wszystkich tutaj jest okropna. Nikt się tego nie spodziewał, to trochę nierealne. Zalewa nasze umysły i ekscytuje nas finałem. niepewności i o wiele więcej dla nas wszystkich”. W tej chwili są bardziej zaangażowani niż my. Przesyłamy im nasze najlepsze życzenia i pozdrowienia, bardzo wyraźnie”.

w. Sobota, Abramowicz ujawnił, że przekazuje „nadzór” nad Chelsea swojej organizacji charytatywnejChociaż pozostaje właścicielem klubu.

Gracze mogą protestować w obliczu kryzysu na Ukrainie

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Prezydent FIFA Gianni Infantino powiedział, że ich obowiązkiem jest monitorowanie konsekwencji kryzysu na Ukrainie dla piłki nożnej

Zawodnicy, kibice i kluby piłkarskie będą mogli swobodnie protestować przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę bez obawy przed karą ze strony FA, ​​Premier League czy angielskiej Football League – o ile takie pokazy nie będą jawnie obraźliwe lub polityczne.

Jako organ zarządzający, Związek Piłki Nożnej ma jurysdykcję w tych sprawach i istnieją jasne narzędzia i przepisy reklamowe, które zabraniają używania gróźb, obraźliwych, nieprzyzwoitych, obraźliwych, dyskryminujących, politycznych lub religijnych przekazów.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Oleksandr Zinchenko i Witalij Mikolenko obejmują się, zanim Everton zmierzy się z Manchesterem City, podczas gdy Goodison Park stara się wesprzeć Ukrainę

Ale wśród urzędników panuje przekonanie, że okazywanie poparcia dla Ukrainy nie powinno być oceniane w tym świetle.

READ  Livestream Poland: Krakow Kings @ Silesia Uprisings, 18 kwietnia, 14:00 CET (14:00, 08:00 i ET)

Wywieszanie flagi kraju na koszulkach lub na stadionie nie jest przestępstwem – i Sky Sports Wiadomości Mówi się, że kilka klubów w Wielkiej Brytanii rozważa obejmowanie w jakiejś formie ukraińskiej flagi podczas weekendowych meczów w geście solidarności.

Związek Piłki Nożnej rozpatruje takie kwestie indywidualnie, a biorąc pod uwagę jego poparcie dla inicjatyw promujących różnorodność i integrację, karanie przekazów poparcia dla narodu ukraińskiego wydaje się być sprzeczne z ogólnym etosem organizacji.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Ukraińska tenisistka, zajmująca 1. i 15. miejsce na świecie, Elina Svitolina, powiedziała, że ​​modli się za swoich ludzi, a sytuacja na Ukrainie to straszny koszmar.

FA przyjęło „zdrowy rozsądek” latem 2020 roku, kiedy stało się jasne, że duża liczba profesjonalnych graczy chce uklęknąć w pokazie jedności przeciwko nierówności rasowej po morderstwie George’a Floyda w Ameryce.

Prezydent FIFA Gianni Infantino powiedział wówczas, że piłkarze „zasługują na brawa” za zajęcie, które zajęli.

Podobnie nie oczekuje się, że władze piłkarskie będą teraz karać zawodników lub kluby, które wypowiadają się na temat sytuacji w Europie Wschodniej.

Nie oczekuje się postępowania dyscyplinarnego, chyba że zostanie ono uznane za jawnie obraźliwe, prowokacyjne lub polityczne.