Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska społeczność Gloucester obchodzi Dzień Dziedzictwa pomimo odwołania corocznych obchodów

Pomimo ograniczeń firmy Covid, które mają wpływ na Dzień Dziedzictwa Polskiego w ten weekend w Gloucester, nadal podejmuje się wysiłki, aby uczcić znaczenie, jakie społeczność ma w tym mieście.

Ambasada RP pięć lat temu skontaktowała się z liderami Polonii w prowincji, aby pomóc w stworzeniu wydarzenia upamiętniającego kulturę i ludzi w Gloucester.

W poprzednich latach na Placu Króla odbył się Dzień Dziedzictwa Polskiego z tradycyjnym tańcem, rozrywką, jedzeniem i straganami z polskimi przedmiotami.

Z powodu pandemii nie udało się tego zrobić drugi rok z rzędu, ale polska flaga ma zostać podniesiona w północnym magazynie w pobliżu Gloucester Docks i nie będzie to wydarzenie publiczne.

Otrzymuj najlepsze historie z całego Gloucestershire prosto do swojej skrzynki odbiorczej, kliknij tutaj

W oświadczeniu Polskiego Stowarzyszenia Gloucestershire stwierdzono: „W tym roku tematem przewodnim jest solidarność społeczna i przyjaźń.

Te wartości są bardzo ważne w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasach. Podobnie jak podczas II wojny światowej, stajemy ramię w ramię do walki – tym razem z niewidzialnym wrogiem.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że lokalne władze uhonorują polskie społeczeństwo, wywieszając polskie flagi w salach lokalnych gmin, a także w centrum Gloucester”.

30 kwietnia na ulicach Gate Street w Gloucester zostanie wywieszonych 50 biało-czerwonych flag, które pozostaną tam przez cały weekend w Banks.

„Polacy są jedną z największych mniejszości narodowych w Gloucestershire” – powiedział Maciej Stank, dyrektor zarządzający Polskiej Akademii w Gloucester.

„Można nas spotkać wszędzie: pracujemy w każdej branży. Od produkcji po zaawansowane technologie, nasza praca i podatki mają pozytywny wpływ na rozwój naszego miasta”.

„Dzień Dziedzictwa Polskiego to właściwy czas na budowanie pozytywnych relacji między Polakami i Brytyjczykami. Chcemy pokazać naszą kulturę i historię. Szczególnie te chwile, które dzielą nasze narody. Myślę, że wzajemne poznanie się zaowocuje asymilacją naszych społeczeństw. „

READ  Dziś rano Philip Schofield wysadza Eurowizję po wejściu do Wielkiej Brytanii z zerową liczbą punktów

Społeczność miała nadzieję, że obchody będą kontynuowane w tym roku, ale zdrowie i bezpieczeństwo są w tym czasie najważniejsze.

„Za drugim razem musimy odwołać naszą imprezę. Niestety ograniczenia pandemii dotykają nas wszystkich.

„W naszej placówce staramy się edukować polskie społeczeństwo o znaczeniu zapobiegania koronawirusowi, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku wszystko będzie dobrze i wszyscy spotkamy się w centrum Gloucester.

„Naszym największym marzeniem jest, aby ten dzień stał się naszym wspólnym polsko-brytyjskim świętem. Do tej pory większość gości to Polacy”.

To zrozumiałe, ale serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gloucester do wzięcia udziału w Dniu Dziedzictwa Polskiego. Zwłaszcza, że ​​wszystkie wydarzenia odbywają się w języku angielskim.

„W tym roku będziecie mogli zobaczyć polskie flagi w centrum Gloucester i innych miast powiatu i niech będzie to znak, że jesteśmy częścią tego miejsca i kochamy je jako nasz drugi dom”.