Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska rozstaje się z trenerem Christianem Heat

Polska rozstaje się z trenerem Christianem Heat

Christian Heat stracił pracę głównego trenera Polski po bez zwycięstwa w Mistrzostwach Europy w Rugby.

Polska w obu latach rywalizacji w rozgrywkach ośmiu drużyn zajmowała ostatnie miejsca i groziła jej spadek do Pucharu Europy w Rugby.

W oświadczeniu na LinkedIn Walijczyk napisał: „Mój czas w Polskim Zwick Rugby dobiegł końca. Po spędzeniu ostatnich dwóch i pół roku jako trener XV, mój kontrakt wygasł i nadszedł czas, aby poszukać nowej możliwości.

„Jestem niezwykle dumny z tego, co grupa zawodników i personelu osiągnęła w tym okresie, kończąc przez ostatnie osiem lat jako wicemistrzowie Mistrzostw Europy w Rugby w latach 2021-22. To nas przekonało. przez ostatnie dwa lata awansował do udziału w Mistrzostwach Europy w Rugby.

„Chociaż było to bardzo trudne dla naszych zawodników, pokazali poprawę na boisku i poza nim indywidualnie i zbiorowo jako zespół. Przekształciliśmy starzejący się skład w ekscytującą grupę graczy, którzy potrzebują czasu na rozwój. Niestety Unia poszła w innym kierunku i nie kontynuowała naszej podróży.

„Przez cały czas spędzony w Polsce poznałem kilku wspaniałych ludzi i chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i pracownikom, którzy przyczynili się do powstania programu.

„Nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału w mojej coachingowej podróży, niezależnie od tego, dokąd mnie zaprowadzi”.

Zdobywca Pucharu 2023-2024 zastąpi Polskę i na obecną chwilę faworytem do awansu jest niepokonana Szwajcaria.

Szwajcaria prowadzi w tabeli z trzema zwycięstwami na trzy, a sobotnie zwycięstwo nad drugą w tabeli Chorwacją w Yverdon-les-Bains postawiłoby ją na pozycji niemal nie do pokonania.

Ponadto, Karnet rugby rozumie, że potwierdzono, że 26. drużyna świata spełnia niezbędne kryteria poza boiskiem – które obejmują pewne wymagania dotyczące stadionu, aspektów dotyczących grup wiekowych, zobowiązań medialnych i budżetu – aby zagwarantować miejsce w Mistrzostwach Europy w Rugby.

Heat został mianowany głównym trenerem Polski w sierpniu 2021 roku, a Walijczyk wyprowadził ich z Pucharu Europy w Rugby Mężczyzn już w pierwszym roku swojej pracy.

READ  Polska rozmawia z Laurel Garden Club | Złącze Lakelands

Polska wygrała pięć z pierwszych sześciu meczów pod jego wodzą, ale postęp w Mistrzostwach Europy w Rugby zawsze był wyzwaniem dla jego zespołu i wygrali tylko jeden z 10 meczów w latach 2023 i 2024.

Przed objęciem obecnej roli Hitt przez pewien czas trenował drużynę Niemiec i Walii 7, a także pracował dla Światowego Związku Piłki Nożnej jako specjalista ds. rozwoju rugby.