Polska i Ukraina prowadzą po pierwszym dniu w Wałczu: Europejska Federacja Hokeja

Polska i Ukraina prowadzą po pierwszym dniu rozgrywek EuroHockey5s w Wałczu z dwoma zwycięstwami.

W grupie B gospodarze, Polska, rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa 21:1 nad wczesną Gruzją, po pięć bramek Amelii Caterli i Pauli Sławińskiej. Bramka Pikrii Kvakhajelidze dała Gruzji pierwszą bramkę w historii na tym etapie.

Następnie odnieśli imponujące zwycięstwo 5: 2 nad Szwajcarią. Wolej Sophie Stomps z półmetka dał Szwajcarowi wczesne prowadzenie, ale trwało to mniej niż 15 sekund, kiedy pchnięcie Moniki Polioczak przemknęło przez listwy przypodłogowe do środka.

Odbicie Natashy Suszyńskiej z rzutu wolnego, a następnie potężny strzał Pauli Sławińskiej zapewniły wynik 3:1 na koniec pierwszej połowy. Decydujący czwarty gol padł, gdy strzał Polki trafił w słupek, a szwajcarska piłka wpadła tylko do Polioczaka, który pięknie trafił do siatki.

Karina Zimmermann odpowiedziała, ale Caterla wykończył zgrabny ruch drużynowy.

Szwajcaria wygrała wcześniej najtrudniejszy mecz pierwszej rundy po świetnym pojedynku z Turcją. Sara Ziv wyprzedziła Szwajcarkę, ale Perihan Cinar i Fatma Songul Gültekin wymienili prowadzenie w 12. minucie.

Ale szybki hat-trick po bramkach Sophie Stomps, Tamary Trosch i Zeffa dał im wynik 4:2 przed przerwą. Stephanie Weber ujęła to wyraźniej, ale Cinar podtrzymała nadzieje Turcji swoim drugim strzałem, ale przegrali 5-3.

Georgia również przegrała z Walią w drugim meczu tego dnia, tym razem 8-2, a Joanne Westwood poprowadziła swoją drużynę do wygodnego zwycięstwa.

Strzeliła trzy gole, ponieważ okazała się zbyt silna dla strony gruzińskiej.

W grupie A Ukraina była w świetnych nastrojach, ponieważ zakończyła pierwszy dzień dwoma zwycięstwami na swoim koncie. Rozpoczęli dzień od wygranej 10:0 ze Szwecją, strzelając osiem goli w pierwszej połowie, co zapewniło im pierwszy hat-trick Honcharenko.

Następnie wygrali 14:1 ze Słowacją, a Karina Leonova strzeliła cztery gole, co zapewniło im pierwsze miejsce w grupie.

READ  PepsiCo otworzy 7187 mln standardowych zakładów produkcyjnych w Polsce

Holandia i Austria to pozostałe dwa zespoły z rekordowymi 100% w grupie A. Austria wygrała mecz na żywo ze Słowacją, a Barbora Pucherova wyeliminowała Słowaków prawie w pierwszym meczu.

Decydująca tercja nadeszła w 13. minucie, kiedy Austria strzeliła trzy gole – prowadziła kapitan Louisa Mayer – i objęła prowadzenie po pierwszej połowie 4:2 i ostatecznie wygrała 10:4.

Zwycięstwo Holandii przyszło dzięki wygranej 15:2 ze Szwecją w jedynym rozegranym dzisiaj meczu. Hat-tricki Benty’ego van der Veldta i Danika van der Verdonka odniosły ten sukces, zdobywając pięć bramek w pierwszych pięciu minutach. Kapitan Szwecji Klara Mossberg strzeliła pierwszego gola dla swojego kraju w 5 sekund, z dwoma bramkami w ostatnich ośmiu minutach.

W drugim dniu w czwartek wyścig o play-offy rozgrzeją się z ośmioma kolejnymi meczami grupowymi w programie.