Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Bank centralny przygotowuje się do kolejnych projektów CBI, ale nie do natychmiastowej podwyżki Artykuł

Stawki zostały zawieszone

RPP zdecydowała się na spłaszczenie stóp zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami. Decyzję podjęto dopiero w maju. Ale raport jest mniej zagmatwany niż w zeszłym miesiącu, aw niektórych częściach sobór nie był tak jednomyślny, że został odwołany. Główne kroki, które należy podjąć na podstawie raportu, są następujące:

(1) RPP wzmacnia swoją interpretację czasowego charakteru inflacji. Jednak okazuje się, że nadzieja słabnie. W maju RPP poinformowała, że ​​redukcja CBI powinna nastąpić w 2022 r. (a nie w drugiej połowie 21, jak pokazał Narodowy Bank Polski 2 marca). W czerwcu RPP uchyliła część czynników, które CBI musiał zredukować do 2022 r. (nie wspominając o tym, że płace powinny być wolniejsze w 2022 r.). RPP przytacza teraz jedynie fundamentalny wpływ na ceny ropy jako czynnik wzywający do obniżenia CBI w 2022 roku.

(2) NBP powtarza, że ​​jego celem jest osiągnięcie celu CBI w średnim okresie. W zeszłym miesiącu NBP po prostu uchylił stwierdzenie, że „stabilizuje inflację do celu inflacyjnego NBP w średnim okresie”. W tym miesiącu znowu będzie w dwóch miejscach, a mianowicie w wytycznych dotyczących polityki MBC NBP oraz zwięzłym akapicie na końcu.

(3) W obliczu epidemii niepewności NBP powtarza, że ​​jego rolą jest przede wszystkim ułatwienie odbudowy silnego PKB, a dopiero w drugiej walce z wyższym CBI. Raport powrócił z fragmentem krótkiego akapitu, który został zawieszony w maju.

READ  Tui, EasyJet, Jet 2 i Ryanair Najnowsze: Porady dotyczące podróży do Chorwacji, Polski, Czech, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii