W celu budowania i wzmacniania polsko-katarskich partnerstw w dziedzinie technologii informatycznych Zastępca Szefa Misji Ambasady RP w Doha Tomasz Sadzyński oświadczył Katarowi i Polsce, że współpracowaliśmy z Katarskim Centrum Finansowym i Polskim Katarem. Business Council oprócz Ooredoo i Microsoft. Forum Nowych Technologii, organizowane wspólnie przez Katarskie Centrum Finansowe i Ambasadę RP
Polska aktywnie eksploruje potencjał krajobrazu technologicznego w Katarze, którego rynek cyfrowy ma wzrosnąć o 3,2 miliarda dolarów.
Polskie firmy postrzegają Doha jako idealną okazję do wejścia na nowe rynki, ponieważ chcą oferować swoje usługi poza Polską, która jest 20. największą gospodarką świata pod względem PKB lub PKB na podstawie siły nabywczej. Parytet.
„W celu budowania i wzmacniania katarsko-polskich partnerstw informatycznych współpracowaliśmy nie tylko z Ooredoo i Microsoft, ale także z Qatar Financial Center, Polish Qatari Business Council” – powiedział Thomas Sadzyński, zastępca szefa misji w Ambasadzie RP w Doha. Katar. Forum Nowych Technologii w Polsce, organizowane wspólnie przez Katarskie Centrum Finansowe i Ambasadę RP.
Badane są perspektywy w różnych sektorach, od sztucznej inteligencji i 5G po usługi w chmurze, ponieważ technologie te napędzają nowe miejsca pracy i zapewniają nowe zastosowania do dostarczania innowacyjnych rozwiązań.
Wczoraj ponad 60 katarskich i polskich uczestników wzięło udział w wydarzeniu, którego celem jest zapoznanie uczestników z cyfrowym krajobrazem i potencjalnymi możliwościami biznesowymi w Katarze.
„Wśród uczestników są zarówno oryginalne nowe projekty startupowe, jak i jedna z największych firm informatycznych w Europie Środkowej, zatrudniająca 30 000 pracowników. Od przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 r. Różne inicjatywy przyczyniły się do rozwoju wysoce zaawansowanych technologii cyfrowych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych lub badawczo-rozwojowych. – powiedział Daniel Dybala, prezes Polskiej Rady Biznesu Kataru.
„Jesteśmy gotowi wykorzystać nasze bogate doświadczenie, aby pomóc firmom i kierownictwu w Katarze w ich drodze do stania się przedsiębiorstwami opartymi na danych” – powiedział jeden z uczestników z Polski, którego rynkiem są technologie ICT lub informacyjno-komunikacyjne. Szacuje się, że w 2020 roku będzie wart prawie 25 miliardów dolarów.
Rzecznik prasowy wiodącego podmiotu z branży Virtual Reality (VR) i Augmented Reality (AR) z Polski powiedział, że grupa jest zainteresowana spotkaniami z lokalnymi partnerami i inwestorami zainteresowanymi realizacją lub uczestnictwem w tworzeniu projektów VR / AR z zakresu szkoleń. , przemysł lub edukacja kationowa.
Polskie firmy również eksplorują potencjał uczenia maszynowego, a firma z branży e-commerce aktywnie poszukuje inwestora.
Eksport Kataru do Polski wyniósł 750,1 mln USD, składając się głównie ze skroplonego gazu ziemnego, podczas gdy polski eksport do Kataru był zdywersyfikowany i osiągnął rekordowy poziom 102,3 mln USD.
Wiodące grupy produktowe obejmowały urządzenia mechaniczne i elektryczne, produkty rolne oraz różnego rodzaju meble.
Ambasador RP w Katarze Janusz Janki zwrócił ostatnio uwagę na dotychczasową współpracę i partnerstwo między dwoma krajami na różnych polach oraz chęć ich konsolidacji i rozwoju.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Akcje Nvidii spadają z powodu spowolnienia wzrostu i obaw związanych z produkcją NVIDIA
Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Pracy planuje od września zmiany w programach indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych – co warto wiedzieć
Likwidacje kryptowalut przekraczają 300 milionów dolarów w ciągu 24 godzin: co kryje się za upadkiem?