Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polscy protestujący obwiniają Żydów o pandemię COVID-19

Polscy protestujący obwiniają Żydów o pandemię COVID-19

Kilku uczestników wiecu w Glogo w Polsce powiedziało, że Żydzi są winni pandemii COVID-19 i zgodzili się, że Żydzi „rządzą światem”.

Około 100 osób maszerowało ulicami miasta w zachodniej Polsce przeciwko szczepieniom i „segregacji sanitarnej” czy restrykcjom wobec osób nieszczepionych.

Jeden z liderów marszu powiedział: „Wiemy, kto stoi za tą całą „pandemią”, zauważając, że uważa, że ​​pandemia jest fałszywa i jest częścią „planu” osłabienia polskiej gospodarki.

Otrzymuj The Jewish News Daily Edition przez e-mail i nigdy nie przegap najważniejszych wiadomości

„Czy wiesz, kto nienawidzi Polaków? Wiemy, kto tego nienawidzi [us],” on dodał.

Inny protestujący odpowiedział: „Żydzi”.

Inny powiedział, że Żydzi będą „ubiegać się o nasze domy”, odnosząc się do kontrowersji związanych ze zwrotem mienia Holokaustu, reprezentowanego przez prawicowy rząd Polski. próbując zredukować.

Debata szalała także w Parlamencie i Przyciągnięcie uwagi prawodawców USA USPolscy nacjonaliści wyszli na ulice. Wcześniej w tym miesiącu członkowie Ogólnopolskiej Grupy Młodzieży Gruz przed ambasadą Izraela w Warszawie.

Aharon Zakłóciłem upamiętnianie ofiar masakry z czasów Holokaustu W zeszłym tygodniu symbolizowała kolejną zaciekłą debatę w kraju, czy winić nazistów czy Polaków za okrucieństwa z czasów II wojny światowej.

polsko-żydowski prof. Michał Belewicz, prof. UW, Potępił protestujących w niedzielę jako antysemityzm na Twitterze. „Żyjemy w czasach, kiedy tacy ludzie się nie przebierają” – napisał.

W mediach społecznościowych pojawiły się filmy z marszu. Pokazali, że policja nie zareagowała na antysemickie hasło, ale podjęła działania, gdy niektórzy z uczestników zaczęli kopać radiowóz. W rezultacie aresztowano trzech mężczyzn. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

Nagrania policyjne z wiecu trafią do biura prokuratora generalnego, który zadecyduje o wszczęciu śledztwa.

W zeszłym tygodniu prawicowa nacjonalistyczna partia Konfederacja, która ma 11 mandatów w niższej izbie polskiego parlamentu, opublikowała na swoich oficjalnych platformach społecznościowych wideo przedstawiające polską modelkę Samuelę Górską, w którym twierdzi, że nie wierzy, że Żydzi należą do Polski.

READ  Pound stawia czoła przerażającemu „Pierścieniu Śmierci”

„Nie chcę też Żydów, nie chcę gejów i osób transpłciowych i nie chcę wielu rzeczy, które są tutaj teraz” – powiedziała. Powiedziała. „Jedyny związek […] Gwarantuje normalne życie.

Polskie marki modowe następnie zerwały z Górską więzi i usunęły jej zdjęcia z jej profili w mediach społecznościowych.

Dla mnie Szukaj od 201885% polskich Żydów uważa, że ​​antysemityzm jest poważnym problemem w Polsce.