Polscy bracia Chmielewscy przygotowują się do Paryża w Polsce (podsumowanie międzynarodowego spotkania)

Rekordziści kraju i najlepsi pływacy z Chorwacji, Polski i Szwajcarii nadal zajmują pierwsze miejsca na międzynarodowych zawodach, ale czy zakwalifikowali się do Paryża? Spójrzmy.

Pavalic bije rekord na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Wiedniu

Chorwacja 16 lat Jana Pavalica Zajęła pierwsze miejsce na 50 m stylem dowolnym (25,21), bijąc rekord Vienna International Swimming Meet z czasem 25,43. Jej czas był niewiele gorszy od rekordu życiowego (25,20), który ustanowiła w marcu tego roku.

Choć Pavalic jest obecnie rekordzistką Chorwacji na 50 m stylem dowolnym (25,20), 100 m stylem dowolnym (56,09), 50 m stylem motylkowym (26,35) i sztafetą 4 x 100 m stylem dowolnym (3:49,56), to oficjalnie nie zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. . Olimpijski czas rozpatrzenia wolnej pięćdziesiątki wynosi 24,82.

Bracia Chmielewscy zajęli pierwsze i drugie miejsce w biegu na 200 m podczas WMOZP i Warsaw Region Spring Open (Otwarte Wiosenne Mistrzostwa Okregu Wmozp)

Bliźniacy Krzysztof Chmielewski I Michał Chmielewski W biegu na 200 metrów w WMOZP i Wiosennych Mistrzostwach Okręgu Warszawa Wiosna zajął pierwsze miejsce (1:56,78) i drugie (1:58,10) w biegu na 200 metrów.

W zeszłym sezonie bracia pływali w drużynie USC. Krzysztof Chmielewski W biegu na 200 metrów (1:43,77) w finale mistrzostw NCAA zajął szesnaste miejsce, po zyskaniu czasu w eliminacjach (1:40,98). Michał Chmielewski w tej konkurencji nie wrócił już do finału. Uzyskany czas (1:41,97) uplasował go na 21. pozycji.

Obie pojadą w tym roku na Igrzyska w Paryżu, gdzie będą reprezentować Polskę w biegu na 200 m. Krzysztof Chmielewski Zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w Pływaniu 2023, uzyskując najlepszy czas 1:53,62. Najlepszy wynik Michała Chmielewskiego to 1:54,88.

Krzysztof Chmielewski Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r., gdzie w biegu na 200 metrów zajął ósme miejsce (1:55,88).

Bracia Chmielewscy na zawodach pływali także na 200 metrów, gdzie zostali pokonani Radosław Kawicki (2:02,32). Kawiecki reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r., Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r. i Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Jest rekordzistą Polski w biegu na 200 metrów LCM (1:54,24).

READ  Deweloperzy mają dwa lata na wejście na polski rynek magazynów energii

Kawicki nie zakwalifikował się jeszcze na Igrzyska w Paryżu.

Ponte miażdży pole na 200 m stylem dowolnym na zawodach del Verbano Tenero (SUI)

Szwajcaria Nie, Ponte Zmiażdżył konkurencję na 200 m stylem dowolnym (1:48,55) na mityngu Del Verbano Tenero (Szwajcaria) o ponad osiem sekund. Uzyskany czas był o mniej niż sekundę gorszy od jego życiowego rekordu (1:47,76).

Ponte jest rekordzistą kraju LCM w biegach na 50 wlotów (22,65), 100 wlotów (50,16), 200 wlotów (1:54,20), sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym (3:13,41), sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym (7:06,12), oraz sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym (3:35,46).

Ponte brał także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r., gdzie zdobył brązowy medal w biegu na 100 m (50,74), co czyni go pierwszym Szwajcarem, który dotarł do finału olimpijskiego w biegu na 100 m mężczyzn.

Będzie ponownie reprezentował Szwajcarię w Paryżu na dystansie 100 i 200 m.