Polki i Ukrainki zdobyły złoty medal w Mistrzostwach Europy Sekcji C

Polska pokonała Słowację 8:7 w finale o złoty medal kobiet na Mistrzostwach Europy w Curlingu 2023 w Dumfries w Szkocji. W finale mężczyzn Ukraina pokonała Liechtenstein 10:2.

Te wyniki oznaczają, że Polki i Ukraińcy wezmą udział w Mistrzostwach Europy w Curlingu 2023 Dywizja B.

Dziesięć żeńskich i osiem męskich drużyn rywalizowało w Dumfries Ice Bowl od piątku (28 kwietnia) do czwartku (4 maja).

W rywalizacji kobiet do półfinałów zakwalifikowały się Polska, Słowacja, Portugalia i Irlandia. W półfinale Słowacja pokonała Portugalię 10:7, a Polska pokonała Irlandię 6:0 i zapewniła sobie miejsce w meczu o złoty medal.

W finale kobiet Polska pokonała Słowację 8: 7 po dogrywce i zakwalifikowała się do przyszłorocznej ligi B. W meczu o brązowy medal Irlandia pokonała Portugalię 9:6.

Z kolei wśród mężczyzn Polska, Ukraina, Słowenia i Liechtenstein zapewniły sobie miejsce w półfinale.

W półfinale Liechtenstein pokonał Polskę 5:4, a Ukraina pokonała Słowenię 6:4 i awansowała do finału o złoty medal.

W finale mężczyzn Ukraina pokonała Liechtenstein 10:2 i zapewniła sobie miejsce w Dywizji B na następny sezon. Brązowe medale wywalczyła Polska, pokonując Słowenię 8:4.

Drużyny na medale

Złota medalistka Polski kobiet: Anita Lipińska (skip), Ewa Nogli (3. miejsce), Marta Leszczyńska (2. miejsce) i Magdalena Kołodzij (zaawansowana), przy wsparciu trenera Macieja Cesarza.

Srebrne medalistki reprezentacji Słowacji kobiet: Gabriela Kajanova (skok, trzecia), Daniela Matulova (czwarta), Polina Hajduk (druga), Martina Ciepkova (prowadzenie) i Jana Matulova (alternatywna).

Brązowe medalistki reprezentacji Irlandii kobiet: Ailsa Barron (skok, trzecia), Alison Fife (czwarta), Jane Ward (druga) i Irene Furey (prowadząca), przy wsparciu trenera Eoina McCrossana.

Złoci medaliści reprezentacji Ukrainy mężczyzn: Eduard Nikołow (pomiń), Jarosław Szczur (trzeci), Artem Suk (drugi), Vladislav Koval (zaawansowany) i Artem Hasents (alt), przy wsparciu trenera Erkki Lille.

Srebrni medaliści reprezentacji Liechtensteinu: Lukas Matt (skip), Harald Springer (trzeci), Johannes Zimmermann (drugi), Peter Brasch (kapitan) i Mauro Lesch (alt), przy wsparciu ich trenerki Marianne Bruehweiler.

READ  Poland Tour Level 4: Jono Almeida zdobywa drugie miejsce

Brązowy medalista reprezentacji Polski mężczyzn: Konrad Stich (skok), Krzysztof Dumin (trzeci), Marcin Siemenski (drugi) i Bartosz Lupaza (prowadzący).

Szczegóły dotyczące kwalifikacji do ECC2023 B-Division

W następstwie niedawnej decyzji Rady Światowej Federacji Curlingu, kraj-gospodarz, który jeszcze się nie zakwalifikował, będzie miał zagwarantowane miejsce w Dywizji B przyszłych Mistrzostw Europy w Curlingu.

Ponieważ gospodarz Mistrzostw Europy w Curlingu Le Gruyère AOP 2023 nie został jeszcze potwierdzony, w tej chwili tylko jedna drużyna każdej płci może zagwarantować awans do Dywizji B.

Jeśli gospodarz Le Gruyère AOP European Curling Championships 2023 A i B-Division jest już w którejś z tych dywizji, druga drużyna również awansuje.

Wyniki Mistrzostw Europy w Curlingu 2023 Dywizja C można znaleźć tutaj.

Wszystkie mecze były transmitowane na żywo na The Curling Channel. Dostępne są powtórki Tutaj.

Prace Światowej Federacji Curlingu można śledzić pod adresem TIK TokI ŚwiergotI Instagram, Facebook I Weibo I przeszukując hashtag # Zmarszczka