Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Policja przegrywa sprawę, aby powstrzymać oszustkę Joan Harrison przed zatrzymaniem pieniędzy KiwiSaver

Policja nie może powstrzymać skazanego oszusta Joan Harrison Odbierz 23 000 USD z jej konta KiwiSaver, choć nadal jest winna pieniądze za swoją zbrodnię.

Pracując jako dyrektor w Ministerstwie TransportuHarrison oszukał ją na ponad 700 000 dolarów i został skazany na trzy lata i siedem miesięcy więzienia na początku 2017 roku.

Zgodnie z prawem mającym na celu zapewnienie, że przestępstwo nie zostało zapłacone, policja uzyskała nakaz sądowy, aby Harrison skonfiskował pewne aktywa, ale nie zdołała przejąć kontroli nad zawartością jej konta KiwiSaver, która w tamtym czasie wynosiła około 110 000 USD.

Harrison starał się uwolnić część pieniędzy z trudnych powodów. Policja odwołała się od orzeczenia Sądu Najwyższego, w którym stwierdzono, że nie mogą powstrzymać pieniędzy przed pójściem do Harrisona.

Czytaj więcej:
* Apelacja policji przeciwko oszustowi Joan Harrison w wysokości 23 000 dolarów w funduszach KiwiSaver, przesłuchana w sądzie
* „Zamieniłeś nasze życie w piekło”: szwagier Joanne Harrison mówi, że były oszust DOT mówi, że rewelacje są od dawna spóźnione
* Oszustwo DOT Joan Harrison trafia do brytyjskich firm
* Oszust DOT Joan Harrison i dom Rolexa został skonfiskowany

Sąd Apelacyjny stwierdził, że Parlament musi pilnie zająć się lukami w prawie wskazanymi w sprawie Harrisona.

Te same problemy mogą pojawić się, gdy przestępcy, którzy nadal są winni pieniądze za swoje przestępstwa, mają 65 lat i zwykle mają dostęp do swoich pieniędzy KiwiSaver.

W wydanym w poniedziałek orzeczeniu sąd stwierdził, że sprzeczne względy polityczne najlepiej rozstrzygnie parlament.

„Z naszego punktu widzenia kwestia relacji między prawem [the Criminal Proceeds (Recovery) Act 2009] Ustawa KiwiSaver wymaga pilnej uwagi legislacyjnej”.

Joan Harrison podczas wyroku w sądzie hrabstwa Manukau, Auckland, 2017 (zdjęcie pliku)

Chris Skelton/Personel

Joan Harrison podczas wyroku w sądzie hrabstwa Manukau, Auckland, 2017 (zdjęcie pliku)

Pomimo wyniku w prywatnej sprawie Harrisona, Sąd Apelacyjny stwierdził, że nie jest przekonany, że istnieją przekonujące powody, by traktować systemy KiwiSaver jako tak święte, że są poza zasięgiem Korony próbującej odzyskać dochody z przestępstwa.

READ  Covid-19: 2 nowe przypadki w MIQ, ryzyko wybuchu epidemii w Perth w Nowej Zelandii jest `` niskie ''

Policja obawiała się, że stan prawa może stać się „bezpieczną przystanią” dla kont KiwiSaver do prania brudnych pieniędzy.

Sędzia Sądu Najwyższego stwierdził, że zgodnie z ustawą KiwiSaver Sąd nie mógł wydać nakazów przepadku środków KiwiSaver.

Joan Harrison, która przejęła Departament Transportu za ponad 720.000 dolarów, została deportowana do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka pod nowym nazwiskiem.

krąg rzeczy

Joan Harrison, która przejęła Departament Transportu za ponad 720.000 dolarów, została deportowana do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka pod nowym nazwiskiem.

Jednak wartość nielegalnego zasiłku, który Harrison uzyskał z jej przestępstw, została ustalona na 784 172 USD mniej niż wartość dwóch konkretnych odzyskanych aktywów, ziemi i zegarka Rolex.

Ale nawet jeśli inne aktywa zostały sprzedane za ponad 200 000 dolarów na nielegalnym zasiłku Harrisona, nadal był mu winien.

Po odbyciu kary pozbawienia wolności i powrocie do Wielkiej Brytanii Harrison złożył wniosek o pieniądze KiwiSaver w oparciu o trudności finansowe, wcześniej niż zwykle, gdy ma 65 lat.

Nadzorca funduszu zgodził się wypłacić 23 000 USD i przelać pieniądze ze swojego konta KiwiSaver na rachunek powierniczy w ramach przygotowań do przelewu. Kiedy policja dowiedziała się, że próbowała powstrzymać pieniądze przed pójściem do niej.

W swoim orzeczeniu sąd apelacyjny stwierdził, że musi zażądać dodatkowych dowodów, aby ustalić status funduszy i czy nadal są one związane zasadami funduszu Harrison’s KiwiSaver.

Zwykle stronom nie pozwalano „naprawiać dziur” w dowodach, ale interes publiczny sprzyjał takiemu podejściu w sprawie Harrisona.

Nowe dowody otrzymane przez sąd wykazały, że 23 000 dolarów Harrison nadal stanowiło część jej funduszy KiwiSaver i nie mogło zostać pozwane.

Policja odniosła zwycięstwo, mimo przekonania sądu, że nakaz przepadku zysków wydany w celu odzyskania nielegalnych zysków nie ograniczał się do zamrożenia aktywów zidentyfikowanych w momencie wydania nakazu. Prawdopodobnie stworzył dług wobec korony, który w przyszłości może zostać obciążony aktywami.

READ  Australijska tajemnica zatrucia grzybami: wszystko, co wiemy o śmiertelnym przypadku lunchu

Policji nakazano zapłacić Harrisonowi nieokreśloną kwotę kosztów za bezskuteczną apelację.