Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polak Robert Lewandowski wnosi odznakę Ukrainy na Mistrzostwa Świata

Robert Lewandowski Jego poparcie dla Ukrainy wzrosło we wtorek, kiedy kapitan Polski obiecał zabrać do domu niebiesko-żółtą flagę kraju na listopadowych mistrzostwach świata.

Lewandowski po raz pierwszy zademonstrował swój sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu konfrontacji z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA otrzymał prezent od ukraińskiej gwiazdy Andrija Szewczenki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– Lista finałów Mistrzostw Świata i harmonogram meczów

„Dziękuję Andrei. To była przyjemność cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie. „To będzie dla mnie zaszczyt wnieść na Mistrzostwa Świata opaskę kapitana w barwach Ukrainy”.

Publiczna postawa napastnika sprawiła, że ​​Polska nie zmierzy się z Rosją w półfinale eliminacji do Mistrzostw Świata, który odbędzie się 24 marca w Warszawie.

„Nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło” – powiedział Lewandowski dwa dni później, dwa dni przed tym, jak FIFA i UEFA zakazały rosyjskim drużynom udziału w międzynarodowych rozgrywkach – skutecznie eliminując Rosję z mundialu.

Po tym, jak Polska awansowała w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w finale, który został przełożony na czerwiec, aby pomóc drużynie przygotować się do wojny, która wstrzymała krajowy futbol.

Polska zagra w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską od 20 listopada do grudnia. 18 mistrzostw

Powiązania piłkarskie między Polską a Ukrainą, na której odbywał się turniej Euro 2012, w tym sezonie oglądały ukraińskie narodowe mecze piłki nożnej i drużyny klubowe grające „u siebie” w międzynarodowych rozgrywkach na polskich stadionach.

Ukraina zakończy w przyszłym tygodniu program Ligi Narodów UEFA w Polsce, a w Krakowie będzie gościć Szkocję.

Szewczenko, który zdobył Złotą Piłkę w 2004 roku, kiedy był czołowym napastnikiem Milanu, trenował ukraińską drużynę, gdy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020.

READ  Stokrotka przejmuje 14 sklepów spożywczych w Polsce

Europejski Związek Piłki Nożnej potwierdził we wtorek, że Rosja nie zostanie dopuszczona do udziału w Mistrzostwach Europy 2024.