Podwójne działanie Wochny i ​​Rymera inspiruje Polskę do awansu: Europejska Federacja Hokeja

EuroHockey U18 II-B Championship (Swansea, Walia)

Polska w wielkim stylu wygrała mistrzostwa Europy dziewcząt do lat 18 II-B w Swansea, a trzykrotny hat-trick Hanny Wochny pomógł Julii Rimmer zdobyć tytuł w wielkim stylu.

Pokonali Turcję 4: 0, aby zakończyć serię meczów bez porażki, zdobywając 10 punktów na 12, co pozwoliło im wyprzedzić Walię pomimo jednego imponującego meczu.

„Jesteśmy z siebie bardzo dumni i już za dwa lata zagramy w pierwszej lidze. Zrobiliśmy wszystko, o co prosili nas trenerzy!” – powiedziała Polka Hana Bidzyńska, wiedząc, że awans na 2025 rok jest zapewniony.

W tym spotkaniu objęły prowadzenie 1:0 ze sprytnego kąta. Maria Drozda wyrównała piłkę do Jagody Arciszewskiej, która wepchnęła piłkę z powrotem na środek, gdzie Oliwia Krychniak dostała ostatni kontakt.

A tuż przed końcem pierwszej połowy Julia Remer wystrzeliła ze środka tureckiej obrony, po czym uderzyła nam w twarz w lewy słupek.

Ta sama kombinacja zapewniła trzeciego gola w Q3, kiedy Rymer przejął posiadanie piłki i wygrał zręcznym kopnięciem, po którym Wochna wystąpił do przodu i zdobył bramkę.

I znowu na cztery minuty przed końcem meczu, Rimmer przechwycił luźną piłkę poza linią obrony i po prostu podbiegł do nas, by rzucić się do otwartej bramki.

Turniej kończy się w piątek, gdy Walia – która została potwierdzona na drugim miejscu – zmierzy się z Turcją, która zakończy na trzecim miejscu.

READ  Polska opozycja potępia nową komisję do zbadania rosyjskich wpływów - Politico