Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pięcioosobowa polska drużyna przybywa do Pakistanu, aby jeździć na nartach poniżej Leila’s Peak

Pięcioosobowa polska ekipa alpinistyczna przybyła do Pakistanu, aby szusować na nartach 6096 metrów na Night Peak w dolinie Shigar w Baltistanie – poinformował Pakistan Alpine Club w środę.

Islamabad. Poślubić.

„Zespołem kieruje znany alpinista Andre Barjeel, który jest wielkim fanem piękna pakistańskich krajobrazów, Karrar Heydari” – powiedział Karrar Heydari, sekretarz ACP.

Pozostali członkowie zespołu to Djerzig Baranowski, Jakob Karol Gisela, Dariush Jerzy Zalowski i Bartlomij Paulikovsky.

Według Haydari, Szczyt Laila bardzo lubił Barjeel, który w 2018 roku oszołomił świat, jeżdżąc na nartach z K2 po wspinaczce bez dodatkowych zapasów tlenu.

„Jest bardzo urzeczony magicznym pięknem Laili.

On i jego zespół zamierzają wspiąć się na oszałamiający klif Laila i jeździć na nartach, powtarzając osiągnięcie francuskiej grupy w maju 2018 r. „Ale wcześniej spróbują wspiąć się na górę Virgin – Yawash Saar (6178 metrów) znajdującą się w dolinie Shemshal w Gilgit , Powiedział Haidari.

„Ekipa kierowana przez Krzysztofa Wielickiego podjęła próbę pierwszego wejścia na tę górę [Yawash Sar] W 2018 roku zawrócił około 5800 metrów ”.

33-letni Bargiel znany jest w Polsce jako skater wiejski, biegacz górski i alpinista. Dorastał w Letoonii, trzykrotnym mistrzu Polski w alpinistyce i narciarstwie, który zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata.

/ 395/932

READ  Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet: Świat sportu reaguje na piłkarskie zwycięstwo Ferenca