Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Personel organizacji charytatywnej dla bezdomnych Świętego Munga organizuje miesięczny strajk w proteście przeciwko płacom

Personel organizacji charytatywnej dla bezdomnych Świętego Munga organizuje miesięczny strajk w proteście przeciwko płacom

  • Napisane przez Kristi Cooney
  • wiadomości BBC

Personel organizacji charytatywnej St Mungo dla bezdomnych rozpocznie od wtorku miesięczny strajk w związku ze sporem o wynagrodzenie.

Członkowie związków zawodowych Unite ustawią pikiety przed biurami w Londynie, Brighton, Bristolu i Oksfordzie.

Związek powiedział, że pracownicy „zajęli stanowisko” po „godnej ubolewania” ofercie podwyżki płac o 2,25%.

St Mungo powiedziała, że ​​nie może znieść żądań związku i nazwała strajk „bezprecedensowym i nieproporcjonalnym”.

Spór dotyczy zapłaty kosztów za ostatni rok podatkowy 2021/22.

Organizacja charytatywna twierdzi, że rzeczywiście zastosowała w tym roku podwyżkę wynagrodzeń o 1,75%, ale Unite zażądała 10% podwyżki z mocą wsteczną.

Mówi, że zaspokojenie popytu na ostatni i bieżący rok finansowy kosztowałoby łącznie 9,7 miliona funtów i pozostawiłoby go „nieopłacalnym finansowo jako organizacja”.

Dodaje, że wszyscy kwalifikujący się pracownicy otrzymali już średni wzrost o 5,5% w roku budżetowym 2022/23, a niektórym przyznano również 700 funtów, aby pomóc im w pokryciu kosztów utrzymania.

Sharon Graham, sekretarz generalna Unite, powiedziała: „Pracownicy organizacji charytatywnych, którzy powinni wychodzić na ulice, pomagając bezdomnym, osiągają punkt krytyczny.

„Zamiast przejąć inicjatywę zakończenia sporu, decyzja kierownictwa o zaoferowaniu godnego ubolewania 2,25% przyniosła spektakularne skutki”.

Strajk ma rozpocząć się we wtorek i potrwać 28 dni, do 26 czerwca.

Emma Haddad, dyrektor naczelna St Mungo, powiedziała, że ​​złożone już oferty oznaczają podwyżkę „co najmniej 10% dla tych niżej opłacanych kolegów”.

„Tego domagała się Unite, ale głosowała przeciwko” – powiedziała.

Opisała czterotygodniowy strajk jako „bezprecedensowy i nieproporcjonalny”, ale dodała, że ​​„moje drzwi pozostają otwarte dla Unite każdego dnia podczas strajku”.

READ  Ekonomista z Nowej Zelandii mówi: Skok ogromnych fortun Nowej Zelandii na świecie jest spowodowany "rozkwitem nowozelandzkiej szlachty".