Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Penny Wong i Jacinda Ardern żartują na Forum Wysp Pacyfiku

Premier Australii i minister spraw zagranicznych Penny Wong byli we wtorek w Komitecie Dialogu Liderów Forum.  (obraz pliku)

Robert Kuchnia / Rzeczy

Premier Australii i minister spraw zagranicznych Penny Wong byli we wtorek w Komitecie Dialogu Liderów Forum. (obraz pliku)

The „Zresetuj” relację przez Tasman Został on pokazany, gdy premier Jacinda Ardern podzieliła się żartem z australijską minister spraw zagranicznych Penny Wong, kiedy po raz pierwszy spotkali się twarzą w twarz na Fidżi na Forum Wysp Pacyfiku.

Premier Wong był we wtorek w Komitecie Dialogu Liderów na forum. Setki dziennikarzy i delegatów zgromadziło się na Forum, w jego 51. roku, najważniejszej organizacji politycznej i gospodarczej na Pacyfiku. Zmiany klimatyczne, ożywienie COVID-19, Chiny i kwestie bezpieczeństwa mają zdominować dyskusje.

Wong powiedział, że spotkanie z premierem było świetne, zanim „Wszyscy wyglądamy dużo młodziej” – powiedział Ardern.

Wong odpowiedział: „Mów za siebie, premierze”.

Czytaj więcej:
* Szczegóły: Pięć wysp Pacyfiku w Mikronezji wyłoniło się z Forum Pacyfiku w brzydkiej walce
* Ucieczka lub życie – pytania z frontu zmian klimatycznych
* Premier Jacinda Ardern nazwała Pacific Person of the Year

1 news

Penny Wong spotkała się w czwartek z australijską Nanayą Mahutą w Wellington, a Australia przekazała łodzie patrolowe klasy Guardian krajom Pacyfiku, które później rozwinęły szereg problemów. (opublikowano 18 czerwca 2022)

Pomimo życzliwości ze strony Tasmana, po rządzie Kiribati forum zaczęło się kiepsko Wycofał się z wydarzenia. Ardern Powiedział w poniedziałek Współpracowała z szefem forum nad zjednoczeniem grupy.

Wyspy Cooka twierdzą, że mogą uczestniczyć tylko przez trzy dni, podczas gdy Wyspy Marshalla i Nauru powiedziały, że nie.

Nieobecności – zwłaszcza nieobecność Kiribati – są poważnym ciosem dla jedności regionu i pracy w ramach Strategii Błękitnego Pacyfiku 2050. Strategia jest planem, w jaki sposób kraje Pacyfiku będą pracować nad takimi kwestiami, jak zmiana klimatu i bezpieczeństwo jako region.

READ  Nowa Zelandia jest bliska wezwania do międzynarodowego zakazu górnictwa głębinowego

Strategia, która zostanie uruchomiona w czwartek, jest opracowywana od dwóch lat i nakreśla wspólną wizję regionu.

Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta na Forum Wysp Pacyfiku

Wysoka Komisja Nowej Zelandii na Fidżi / Facebook

Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta na Forum Wysp Pacyfiku

„Stanie się on naszym dokumentem przewodnim, gdy będziemy dążyć do zabezpieczenia naszej przyszłości i zmiany pozycji w zmieniającym się globalnym kontekście” – powiedział sekretarz generalny Henri Bona na spotkaniu we wtorek.

Ardern Wylądował w Suvie w poniedziałek wieczorem Z ministrem spraw zagranicznych Nanayą Mahutą.

zastępca sekretarza stanu Obito William Seo, który uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych przed forum w piątek, Powiedział, że długotrwały związek Nowej Zelandii z Oceanem Spokojnym Wystarczy, by odeprzeć Chiny.

RNZ Pacific poinformował, że w maju Kiribati zawarło 10 formalnych umów z Pekinem, m.in. dotyczących gospodarki, infrastruktury i zmian klimatycznych.

Była to część podróży dyplomatycznej chińskiego ministra spraw zagranicznych Wang Yi po Pacyfiku, podróży wzbudził zaniepokojenie Stanom Zjednoczonym i ich partnerom z Pacyfiku po podpisaniu umów z Pekinem przez blisko kilkanaście krajów.