Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Peng Shuai przemawia do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Chińska gwiazda tenisa Peng Shuai przeprowadziła wideorozmowę z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i powiedziała mu, że czuje się dobrze i jest w dobrym zdrowiu.

Bing Shuai
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Zdjęcia i filmy przedstawiające Peng podczas niedzielnego turnieju w Pekinie nie rozproszyły międzynarodowych obaw, po prawie trzech tygodniach publicznej nieobecności po tym, jak rzekła, że ​​była napastowana seksualnie była czołowa chińska funkcjonariuszka.

W oświadczeniu MKOl powiedział, że na początku 30-minutowej rozmowy ze swoim prezydentem, Thomasem Bachem, Ping podziękował MKOl za troskę o jej bezpieczeństwo.

„Dawała jasno do zrozumienia, że ​​czuje się dobrze i cieszy się dobrym zdrowiem i mieszka w swoim domu w Pekinie, ale pragnie, aby jej prywatność była szanowana w tym czasie” – napisano w oświadczeniu MKOl.

„Dlatego woli teraz spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Jednak nadal będzie uczestniczyć w tenisie, sporcie, który tak bardzo kocha”.

Francuski minister spraw zagranicznych wezwał wcześniej chińskie władze do zapewnienia większej ilości otuchy, powtarzając oświadczenie WTA, że zdjęcia nie były „wystarczającymi” dowodami.

„Oczekuję tylko jednego: ona mówi” – ​​powiedział francuskiej telewizji Jean-Yves Le Drian w telewizji LCI, dodając, że mogą wystąpić nieokreślone konsekwencje dyplomatyczne, jeśli Chiny nie wyjaśnią sytuacji. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wezwały również Chiny do przedstawienia dowodów na miejsce pobytu Penga.

Obecni i byli tenisiści, od Naomi Osaki, przez Serenę Williams po Billie Jean King, dołączyli do apeli o zapewnienie jej bezpieczeństwa, używając hashtagu w mediach społecznościowych #GdzieIsPengShuai?

Obawy o Peng pojawiły się, gdy światowe organizacje praw człowieka i inne wezwały do ​​bojkotu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w lutym w związku z przestrzeganiem praw człowieka w Chinach.

2 listopada Ping opublikowała w chińskich mediach społecznościowych, że były wicepremier Zhang Gaoli dokonał na niej napaści seksualnej kilka lat temu.

READ  Zawalenie się budynku w Miami: wielu boi się śmierci, gdy ratownicy wyciągają dziesiątki ocalałych spod gruzów

Ani Zhang, ani chiński rząd nie skomentowali jej zarzutów. Post Penga w mediach społecznościowych został szybko usunięty, a temat został wykluczony z dyskusji w mocno ocenzurowanym chińskim Internecie.

Hu Xijin, redaktor naczelna wspieranego przez państwo Global Times, opublikowała w niedzielę na Twitterze 25-sekundowe wideo, które pokazuje, jak uśmiecha się, macha i podpisuje gigantyczne piłki tenisowe dla dzieci podczas finałów Fila Kids Junior Tennis Challenger. The Global Times jest publikowany przez People’s Daily, oficjalną gazetę rządzącej w Chinach Partii Komunistycznej.

Oficjalna strona turnieju tenisowego WeChat wyświetla jej zdjęcia z turnieju. 35-letni Peng był najlepszym graczem w deblu na świecie w 2014 roku, pierwszym chińskim graczem, który osiągnął ranking seniorów, wygrywając tytuły debla na Wimbledonie w 2013 roku i French Open w 2014 roku.

W sobotni wieczór Ping odwiedził popularną restaurację w centrum Pekinu, jak wynika z klipu wideo opublikowanego przez niego i potwierdzonego przez kierownika restauracji w agencji Reuters.

Kierownik, Zhou Hongmei, powiedział, że siedem osób, w tym Peng, było w restauracji Sichuan, dodając, że jedli w prywatnym pokoju i dołączył do nich właściciel restauracji.

„Restauracja była jak zwykle zatłoczona” – powiedział Chu, pokazując rachunek, który zawierał makaron i pędy bambusa. – Nie mieli wiele. Myślę, że głównie rozmawiali.

Rzecznik Women’s Tennis Association, które groziło wycofaniem turniejów z Chin, powiedział, że zdjęcia i filmy były „niewystarczające” i nie rozwiązują obaw WTA, powiedział Reuterowi e-mail rzecznik grupy.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa powiedziała, że ​​będzie nadal prosić Ping o potwierdzenie, że wszystko z nią w porządku.

Chiński państwowy kanał medialny CGTN opublikował w środę wiadomość e-mail wysłaną przez Ping do prezesa Women’s Tennis Association (WTA) zaprzeczającego, że była napastowana seksualnie.

Prezes Steve Simon powiedział, że ma problem z uwierzeniem, że Bing sama napisała e-mail.

– Reuters

READ  Covid-19: Singapur wyprzedza Nową Zelandię jako kraj najbardziej odporny na epidemię