Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Para podróżująca po świecie dzieli się wspaniałymi zdjęciami z wizyt w 75 krajach i ujawnia, dlaczego Jemen jest ich ulubionym miejscem, popularnym miejscem, które ich „oszukało” i „najsłodszym miastem w całej Francji”

Para podróżująca po świecie dzieli się wspaniałymi zdjęciami z wizyt w 75 krajach i ujawnia, dlaczego Jemen jest ich ulubionym miejscem, popularnym miejscem, które ich „oszukało” i „najsłodszym miastem w całej Francji”

Jeśli te zdjęcia nie rozbudzą w Tobie pragnienia podróży, nic tego nie zrobi.

Zostały uchwycone przez podróżującą parę Danielle Zito i Fede Subital-Tirone, którzy udokumentowali swoje niesamowite przygody za pomocą oszałamiających fotografii.

Poznali się w 2017 roku podczas pracy na statku wycieczkowym, który przemierzał Ocean Atlantycki z Wysp Kanaryjskich w Hiszpanii do Miami. Jednak dopiero w 2021 roku zaczną podróżować w pełnym wymiarze godzin.

Wspólnie stworzyli profil 75 krajów i opublikowali niesamowite materiały na swojej stronie internetowej (www.scratyoumapa.com) i Instagramie (@scratchyourmapa), gdzie zgromadzili 22 500 obserwujących.

Za ich zgodą MailOnline Travel uchwycił wspaniałe zdjęcia i filmy z ich podróży.

Podróżująca para Danielle Zito i Vidi Subital-Tyrone pozwoliła MailOnline Travel opublikować 15 wspaniałych zdjęć ze swoich przygód. Na zdjęciu powyżej przedstawiają wspaniałe formacje skalne w Étretat, mieście w Normandii we Francji.

To zdjęcie przedstawia jasnoniebieskie wody Lago di Braies, pięknego jeziora położonego w sercu Dolomitów.

Para jest tu widziana w przezroczystym pontonie, ciesząc się lazurowymi wodami Spanish Point na Bermudach

Zdjęcie po lewej stronie przedstawia parę siedzącą nad jasnoniebieskimi wodami Lago di Braies, pięknego jeziora położonego w sercu Dolomitów. Po prawej stronie widać parę w przezroczystym pontonie, cieszącą się lazurowymi wodami Spanish Point na Bermudach

Danny z New Jersey i Fede z Buenos Aires powiedzieli, że podróżowali od chwili, gdy się poznali.

Powód fotografowania ich podróży? „Kochamy fotografię i zawsze naszą pasją było utrwalanie wspomnień, które warto zachować dla siebie” – powiedzieli.

Robią wszystko, co w ich mocy, aby wykonać idealne ujęcie, nosząc ze sobą „duży plecak” zawierający sprzęt fotograficzny, w skład którego wchodzi bezlusterkowiec z różnymi obiektywami i dron. Planują nawet swoje stroje tak, aby „pasowały do ​​atmosfery i kolorów miejsca docelowego”.

Ich ulubione miejsce, które uchwycili? Wyspa w Jemenie zwana Socotra. Dlaczego? „Niebo jest zawsze pełne gwiazd, woda jest krystalicznie czysta, a są tam wyjątkowe krajobrazy, których nie można znaleźć nigdzie indziej” – stwierdzili.

Danny i Vidi stoją na Kjeragbolten, skale wciśniętej w szczelinę na wysokości 984 metrów nad poziomem morza na górze Kjerag w norweskim Lysefjord.  Do tego popularnego miejsca turystycznego można dotrzeć bez żadnego sprzętu turystycznego

Para stoi nad Trolltungą.  Jedna z najbardziej niesamowitych formacji skalnych w Norwegii,

Po lewej: Danny i Vidi stoją na Kjeragbolten, skale wciśniętej w szczelinę na wysokości 984 metrów nad poziomem morza na górze Kjerag w Lysfjord w Norwegii. Do tego popularnego miejsca turystycznego można dotrzeć bez żadnego sprzętu turystycznego. Po prawej: para stoi na szczycie Trolltungi. Jedna z najbardziej spektakularnych formacji skalnych w Norwegii, „unosząca się” 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet

Zanurz się najpierw w niebiesko-zielonych wodach Studlagil.  Opisują to miejsce na Instagramie jako...

Na tym oszałamiającym zdjęciu Danny i Vidi stoją przed kaskadowym wodospadem Kravica w Bośni i Hercegowinie.

Po lewej: Zanurz się w niebiesko-zielone wody Studlagil. Opisują to miejsce na Instagramie jako „najbardziej niesamowitą dolinę na Islandii”. Po prawej: Stoję przed kaskadowym wodospadem Kravica w Bośni i Hercegowinie

Jako swoje ulubione miejsca w Europie wybrali Islandię, Norwegię, Włochy i Grecję. powód? „Wszyscy mają bardzo przyjaznych ludzi, pyszne jedzenie i niesamowite krajobrazy” – powiedzieli.

Duet wybrał Argentynę, Salwador i Peru jako miejsca w obu Amerykach, które „naprawdę kochają”.

Ale nie każdy kraj, który odwiedzili, zrobił na nich wrażenie. Para stwierdziła, że ​​jest rozczarowana Monako.

Wyjaśnili: „Wiele szumu wokół tego miejsca, ale szczerze mówiąc, jest ono absurdalnie przereklamowane i naszym zdaniem nie jest to atrakcyjne miejsce”.

Podobnie Marrakesz jest kolejnym celem, który ich oszukał.

Wyjaśnili: „To bardzo chaotyczne miasto i niestety znaleźliśmy wiele osób, które próbowały nas oszukać, a o czym wiele osób nie mówi, kiedy imponują Marrakeszowi”.

Gwiaździsta noc w Socotrze, gdzie para tak twierdzi

Danny i Fedi pozują przed pięknym wschodem słońca na wydmach Socotra

Po lewej: Gwiaździsta noc w Socotrze, gdzie para twierdzi, że „niebo jest zawsze pełne gwiazd” i ma „wyjątkowy krajobraz, którego nie można znaleźć nigdzie indziej”. Po prawej: Danny i Fiddy pozują przed pięknym wschodem słońca na wydmach wyspy

Duet opisuje podróże jako „kolejkę górską” i stwierdził, że najlepsze to dzielenie się chwilami na całym świecie, kontakt z lokalnymi mieszkańcami, poznawanie nowych kultur i nawiązywanie trwałych przyjaźni.

Ale najgorsze były awaria samochodu w Meksyku i kradzież sprzętu fotograficznego w Ekwadorze.

Jeśli chodzi o ich pracę, powiedzieli: „Często jest więcej pracy niż zabawy i musimy ponieść wiele poświęceń”.

Chociaż teraz mogą finansować swoje przygody poprzez tworzenie treści, blogowanie i fotografię, powiedzieli, że pierwsze dwa lata spędzili na inwestowaniu swoich oszczędności, pracy dorywczej i ograniczaniu wydatków na życie.

Czasami uciekali się nawet do „spania w samochodzie, dzielenia łóżka lub utrzymywania się na batonikach proteinowych”.

Imponujący Burj Khalifa znajduje się na środkowym lewym zdjęciu.  Ma 830 metrów wysokości i jest najwyższym budynkiem na świecie i jedną z najpopularniejszych atrakcji Dubaju.

To zdjęcie przedstawia oszałamiającą zieleń Val di Funes, doliny w Południowym Tyrolu we Włoszech

Imponujący Burj Khalifa znajduje się na środkowym lewym zdjęciu. Ma 830 metrów wysokości i jest najwyższym budynkiem na świecie i jedną z najpopularniejszych atrakcji Dubaju. Zdjęcie po prawej przedstawia oszałamiającą zieleń Val di Funes, doliny w Południowym Tyrolu we Włoszech

Oboje zostali sfotografowani tutaj, we wsi

Oboje zostali sfotografowani tutaj, w „fikcyjnej” wiosce Saint-Cirq-la-Boubie. W poście na Instagramie zawierającym to zdjęcie napisali: „To może być jedno z najpiękniejszych miast w całej Francji”.

Wyjaśnili: „Blogowanie i tworzenie treści nie są sukcesem z dnia na dzień i zajęło nam kilka lat, zanim zaczęliśmy zarabiać realne dochody.

„To trudniejsze niż jakakolwiek inna praca, jaką kiedykolwiek wykonywaliśmy, ale z pewnością jest to coś, co każdy może wykonać”.

Sekret jej sukcesu? „Dla nas numerem jeden jest zawsze komunikacja” – powiedzieli. Omów, dokąd chcesz podróżować, w jakim tempie i stylu podróżowania oraz kto robi to, co najważniejsze w każdej pracy.

READ  Matthew Perry chciał, aby Zac Efron zagrał go w filmie biograficznym, a gwiazda „Przyjaciół” pochwaliła jego „hojność” | Wiadomości o sztuce i sztuce

Więcej informacji o Danni i Fede znajdziesz na ich stronie internetowej www.scratyoumapa.com. Lub znajdź ją na Instagramie pod adresem www.instagram.com/scratchyourmapa Lub TikTok www.tiktok.com/@scratchyourmapa.