Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Panika paszportowa w Suvie – FBC News

Panika paszportowa w Suvie – FBC News

Fidżijczycy ustawiają się w kolejce do urzędu imigracyjnego w Suva

Od wczesnych godzin porannych przed Urzędem Imigracyjnym w Suvie ustawiło się kilkaset osób, aby złożyć wniosek o paszport.

Chociaż dzisiaj tylko 100 osobom udało się uzyskać numer do tej usługi, wiele z nich zostało odrzuconych, ponieważ Departament Imigracji poinformował je, że zakwaterowanie zapewnia jedynie 100 osobom dziennie.

Vijendra Singh z Cunningham mówi, że wczoraj wieczorem dowiedział się, że urząd imigracyjny nie będzie przyjmował przyjazdów od piątku, i miał szczęście, że dotarł tam wcześnie rano.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Właściwie na Facebooku pojawił się post, że nie będziemy mogli przyjechać, aby przygotować paszport i musimy to zrobić online, więc postanowiliśmy to zrobić, więc byliśmy tutaj o 4 rano”.

Singh był w urzędzie imigracyjnym z żoną i dwójką małych dzieci.

Inny Fidżijczyk, Nirendra Prasad, przebył całą drogę z Navua, aby dowiedzieć się, że wszystkie 100 numerów zostało rozdanych.

Mówi, że zaplanuje podróż, aby mieć pewność, że jutro otrzyma paszport.

Prasad i jego żona planują w przyszłym miesiącu odwiedzić syna w Nowej Zelandii.

„Muszę zostać tutaj, w Suvie, z moją krewną, a jutro rano muszę przyjechać wcześnie o trzeciej lub czwartej rano, aby złożyć wniosek o paszport”.

Tymczasem Urząd Imigracyjny twierdzi, że środki, które będą obowiązywać od piątku, mają charakter tymczasowy i Fidżijczycy mogą skorzystać ze swojego portalu internetowego, aby zarezerwować wizytę, ponieważ od piątku uczestnictwo w wizytach będzie zawieszone.

READ  Jenny Andersen z Partii Pracy jest przedmiotem skargi dotyczącej znęcania się