Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pamięć 9600MB/s dla smartfonów

Pamięć 9600MB/s dla smartfonów

W tym tygodniu firma SK hynix ogłosiła, że ​​rozpoczęła duże dostawy pamięci LPDDR5T-9600 do smartfonów z najwyższej półki. Dotychczas firmowa pamięć LPDDR6 „Turbo”, która oferuje prędkość przesyłania danych do 9600 MB/s, uzyskała certyfikat do współpracy z dwoma wiodącymi procesorami aplikacji mobilnych firm Qualcomm i MediaTek.

Pamięć LPDDR5T-9600 firmy SK hynix jest dostępna w pakietach o pojemności 16 GB i zakresie napięć VDD od 1,01 V do 1,12 V i VDDQ 0,5 V. Warto zauważyć, że ten zakres VDD jest nieco wyższy niż specyfikacja LPDDR5X (1,00 V do 1,1 V), co nie powinno stanowić poważnego problemu, ale prawdopodobnie będzie wymagało dodatkowych testów kompatybilności z istniejącymi chipami.

Producenci smartfonów i SOC mają dużą motywację do sprawdzenia pamięci LPDDR5T-9600 firmy SK hynix i LPDDR5X-9600 firmy Micron, ponieważ moduły te oferują przepustowość do 76,8 GB/s, co stanowi wzrost o 12,5% w porównaniu z 68,2 GB/s oferowanym przez LPDDR5X -8533.

Jak dotąd moduły LPDDR6T-9600 firmy SK Hynix uzyskały certyfikaty Qualcomm dla mobilnego SoC Snapdragon 8 Gen 3, a także MediaTek dla procesorów Dimensity 9300 i niektórych nowszych. Tymczasem firma SK Hynix potwierdziła, że ​​rozpoczęła wysyłkę sprzętu LPDDR6T-9600 do firmy Vivo, który będzie używany w procesorach aplikacji mobilnych X100 i X100 Pro.

Podążając za najnowszymi trendami, SK hynix stwierdza, że ​​jego niezwykle szybka pamięć LPDDR5T-9600 będzie szczególnie przydatna w aplikacjach AI na urządzeniach. Oczywiście szybsza pamięć DRAM jest zawsze mile widziana w przypadku aplikacji mobilnych intensywnie korzystających z grafiki, takich jak gry.

„Smartfony stały się niezbędnymi urządzeniami do stosowania technologii sztucznej inteligencji w urządzeniach, gdy era sztucznej inteligencji wkracza w pełni” – powiedział Myungsoo Park, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu pamięci DRAM w SK hynix. „Na rynku rośnie zapotrzebowanie na wydajną i pojemną mobilną pamięć DRAM. Będziemy w dalszym ciągu przewodzić na rynku pamięci DRAM klasy premium w oparciu o naszą wiodącą pozycję technologiczną w zakresie pamięci AI, pozostając jednocześnie w zgodzie z wymaganiami rynku”.

READ  Cotygodniowe wyniki ankiety: OnePlus 10 Pro obiecuje, ale potrzebuje świetnych recenzji