Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pamela Salem: Gwiazda Jamesa Bonda i Doktora Who umiera w wieku 80 lat

Pamela Salem: Gwiazda Jamesa Bonda i Doktora Who umiera w wieku 80 lat

  • Napisane przez Annabelle Rackham
  • Korespondent kultury

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Pamela Salem zagrała w filmie Linia Onedina z 1971 roku

Pamela Salem, najbardziej znana z roli w filmie o Jamesie Bondzie Nigdy nie mów nigdy, zmarła w wieku 80 lat.

Zagrała sekretarkę Miss Moneypenny w nieoficjalnym filmie 007, w którym wystąpiła u boku Seana Connery'ego.

Wystąpiła także w Doctor Who w latach 80. jako profesor Rachel Jensen.

Jak poinformowała firma Big Finish Productions, która wyprodukowała wiele filmów, w których wystąpiła, brytyjska gwiazda zmarła w środę.

Nigdy nie mów nigdy więcej był jednym z dwóch filmów o Jamesie Bondzie, które nie zostały wyprodukowane przez zwykłego producenta Eon Productions i dlatego nie są uważane za część oficjalnej serii.

Został wyprodukowany przez Warner Bros i był możliwy dzięki temu, że scenarzysta Kevin McIlroy zachował prawa do nakręcenia powieści po długiej batalii prawnej.

Salim, urodzony w 1944 roku w Indiach, przyjechał do Londynu, aby studiować w Central School of Speech and Drama i zadebiutował w Chesterfield Repertory Theatre w Yorku.

Wśród jej ról ekranowych znalazł się film kryminalny Pierwszy wielki napad na pociąg z 1978 r., w którym wystąpiła także u boku Connery'ego.

Salem zagrał w dramacie medycznym Ostry dyżur oraz w serialach science-fiction Blake's 7, Statywy i Into The Labyrinth.

Wystąpiła także w amerykańskim serialu dramatycznym The West Wing, grając fikcyjną premier Wielkiej Brytanii Maureen Graty, oraz w Eastenders jako członkini mafii Joan Francis.

Salem był także częścią serii Doctor Who wraz z Sylvesterem McCoyem, siódmym aktorem, który grał Doktora, a także brał udział w spin-offowym serialu radiowym Counter Measures.

W 2020 roku Salem powrócił do ponownego uruchomienia serialu audio Doctor Who The Robots of Death zatytułowanego The Robots.

W latach 90. Salem przeprowadził się do Los Angeles, a następnie do Miami.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Salem (po lewej, na zdjęciu z Seanem Connerym i Barbarą Carrerą w 1984 r.) zagrała Miss Moneypenny w Nigdy nie mów nigdy więcej

Skomentuj zdjęcie,

Pamela Salem jako Rachel, Simon Williams jako Gilmore i Sylvester McCoy jako Doktor w serialu Doctor Who z lat 70.

David Richardson, producent słuchowiska Doktor Who, powiedział: „Pamela Salem była cudowna i wszyscy ją kochaliśmy.

Ilekroć pojawiało się jej duże nagranie, przylatywała z nim z Miami bez zamieszania i zamieszania i pojawiała się w studiu uzbrojona w najcieplejsze uśmiechy, najwspanialsze uściski i często prezenty.

„Była bardzo miłą osobą i zawsze troszczyła się o wszystkich, od swoich współpracowników po zespół produkcyjny, gościnnych aktorów i gości”.

Aktorka Karen Gledhill, która pracowała u boku Salem przy filmie Counter-Measures, powiedziała: „Pamela była najmilszą i najbardziej hojną aktorką, z jaką kiedykolwiek pracowałam.

„W latach 80. podczas kręcenia serialu „Pamięci Daleków” (moja pierwsza poważna praca w telewizji) wzięła mnie pod swoje skrzydła i przeprowadziła przez wspaniałe, choć nieco onieśmielające doświadczenie. Zaprzyjaźniliśmy się i zawsze, gdy się spotykaliśmy, byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy się spotkać. Inny.”

Powiedziała też, że „łączy ich wzajemna miłość do psów, ponieważ ona uwielbia swoich psich przyjaciół, których często ratuje i którymi się opiekuje”.

„Była bardzo kochana i szanowana, będzie jej bardzo brakować” – dodał Gledhill.

READ  Portret Chopina kupiony na pchlim targu pochodzi z XIX wieku