Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pacjenci z nowotworami i otępieniem ze zwiększonym ryzykiem zakażenia COVID – Codzienne wiadomości kliniczne

Dwa badania przeprowadzone przez naukowców z Case Western Reserve University School of Medicine wykazały, że zaszczepione osoby z rakiem lub chorobą Alzheimera są bardziej narażone na przełomowe infekcje COVID-19.

Starsi dorośli, którzy zostali zaszczepieni na demencję, mieli o ponad 8% większe ryzyko przełomowej infekcji COVID-19, w porównaniu z 5,6% w przypadku osób w tym samym wieku bez demencji, zgodnie z badaniem analizującym elektroniczne dane dotyczące zdrowia ponad 262 000 osób starszych dorosłych. zostały wysłane. w Choroba Alzheimera i demencja W zeszłym miesiącu.

W osobnym badaniu naukowcy odkryli, że osoby zaszczepione na raka miały 13,6% ryzyko wystąpienia nagłej infekcji, podczas gdy osoby zaszczepione bez raka miały 4,9% ryzyko zachorowania. Odkryli również, że superurazy u pacjentów z rakiem wiązały się ze znaczącym i znaczącym ryzykiem hospitalizacji i śmiertelności. Wyniki te przeprowadziłam w kwietniu o godz Journal of the American Medical Association of Oncology.

Autorzy dwóch badań stwierdzili, że zaszczepione osoby z tej populacji mają większe zapotrzebowanie na metody łagodzenia skutków, takie jak noszenie masek, zwłaszcza że wciąż pojawiają się nowe warianty wirusów, a odporność na szczepionki z czasem spada. Nakazy masek i inne środki zapobiegawcze podjęte przez władze stanowe i lokalne były coraz bardziej wycofywane w trakcie dwóch badań, co pozwoliło naukowcom śledzić ryzyko naruszeń, gdy środki łagodzące zaczęły zanikać.

Dr Pamela Davis, profesor w Case Western Community Health Integration Center i współautorka badania, powiedziała. Dlatego konieczna jest stała czujność, nawet po szczepieniu, aby chronić te wrażliwe populacje. Opiekunowie powinni rozważyć ciągłe dystansowanie się od masek i społeczne, a także szczepienia przypominające, aby chronić te osoby”.

READ  Koronawirus Covid 19: Urzędnicy ds. Zdrowia Wiktorii ujawniają „dwa fałszywe alarmy”