Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostateczny pochówek królowej Elżbiety II położony na nowym kamieniu księgowym | Królowa Elżbieta II

Pałac Buckingham powiedział, że w miejscu ostatniego spoczynku królowej Elżbiety II znajduje się nowy notatnik w kaplicy pamięci króla Jerzego VI. Kamienna płyta nosi imię zmarłej królowej, jej męża i rodziców, a metaliczna gwiazda więzi oddziela dwa pokolenia.

czytać:

Jerzy VI 1895-1952

Elżbieta 1900-2002

Elżbieta II 1926-2022

Filip 1921-2021

W kaplicy pochowane są również prochy księżniczki Małgorzaty, choć jej imię nie jest zapisane na inskrypcji.

Na posadzce kościoła na kamieniu dawnej księgi wygrawerowano złotymi literami „George VI” i „Elizabeth”.

Kaplica pamięci króla Jerzego VI jest częścią kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor i została zamówiona przez królową Elżbietę II w 1962 roku, aby pochować jej ojca. Jerzy VI został pierwotnie pochowany w królewskiej krypcie zamku po jego śmierci w 1952 roku, zanim został przeniesiony do kaplicy.

Gwiazda ribatu znajduje się na kamieniu księgi głównej, na której wszyscy czterej członkowie rodziny królewskiej byli członkami Zakonu Rabatu. Kościół św. Jerzego jest duchowym domem sekty, najstarszym rangą w Wielkiej Brytanii i najwyższą rangą w jeździectwie, i został założony przez Edwarda III z Anglii w 1348 roku.

Szczegóły pojawiły się wraz z zakończeniem okresu żałoby narodowej, kiedy flagi ponownie zawisły nad budynkami rządowymi na pełnych obrotach. Żałoba królewska potrwa do wtorku. Rozumie się, że król Karol i Camilla, małżonka królowej, przylecieli do Szkocji, by w samotności opłakiwać Birkhall, niedaleko Balmoral, gdzie zmarła królowa zmarła 8 września.

kwiatowe pozdrowienia Będzie kompostowana i tchnie nowe życie w projekty rolnicze w Ogrodach Królewskich. Oczekuje się, że prace mające na celu usunięcie umieszczonych przez publiczność przedmiotów rozpoczną się w poniedziałek, tydzień po państwowym pogrzebie i potrwają przez siedem dni.

Liz Truss opisała śmierć królowej jako „okres historyczny i okres wielkiego smutku i żalu dla narodu”.

W drodze do Zgromadzenia Ogólnego ONZ premier powiedział: „Myślę, że widziałeś wielki wylew miłości i przywiązania do Jej Królewskiej Mości zmarłej Królowej, a także niesamowitą ilość ciepła wobec Król Karol III. „

Dodała: „Na pogrzebie widzieliśmy tak ogromne poparcie społeczne i widziałam to również ze strony światowych przywódców, którzy przybyli do Londynu w bezprecedensowej liczbie.

„W moim przekonaniu jestem bardzo zaszczycony, że zostałem zaproszony przez Jej Wysokość Królową do utworzenia rządu w jednym z jej ostatnich aktów.

„Od tego czasu miałem dwie audiencje u Jego Królewskiej Mości i to, co widziałem, to ogromny wylew publicznego ciepła i wsparcia dla niego i całej rodziny królewskiej”.

READ  Doświadczenie: Jestem nudnym człowiekiem w Wielkiej Brytanii | Zainteresowania