Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkładanie decyzji o organizacji Pucharu Ameryki

Kontrowersyjna decyzja o organizacji kolejnego Pucharu Ameryki została odroczona, aby dać więcej czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca.

Wszystkie trzy międzynarodowe miejsca – Cork w Irlandii, hiszpański pokaz narodowy i Jeddah w Arabii Saudyjskiej – są nadal na stole obok Auckland, które otrzymało opóźniony wzrost finansowania ze środków prywatnych.

Miejsce miało zostać ogłoszone 17 września, ale pojawiły się komplikacje Uzyskaj ogromną ofertę z większą liczbą wymaganych szczegółów.

RNZ

Szczegóły podcastu RNZ: Patrząc wstecz na Puchar Ameryki 2021, czy warto było organizować tutaj najstarsze na świecie regaty żeglarskie?

„W interesie zarówno 37. Pucharu Ameryki, jak i ewentualnego gospodarza, wolelibyśmy dać teraz więcej czasu, więc podejmujemy właściwą decyzję, a nie pochopną” – powiedział Aaron Young, Royal New Zealand Yachting Squadron. Eskadra podejmuje decyzję u boku obrońców Drużyny Nowej Zelandii.

Czytaj więcej:
* Uruchomiono specjalną ofertę finansowania Pucharu Ameryki w Auckland
* America’s Cup: spóźniona oferta finansowania Auckland wreszcie dotarła do Nowej Zelandii
* Nowa Zelandia nie wygra Pucharu Ameryki bez Granta Daltona, mówi Sir Stephen Tindall
* Oferty na organizację Pucharu Ameryki są daremne, a wynik będzie niesamowity

Nie podali terminu, ale chcą zakończyć proces jak najszybciej, biorąc pod uwagę potrzeby floty potencjalnych konkurentów.

Zespół z Nowej Zelandii powiedział, że proces był skomplikowany z powodu trudności spowodowanych globalną pandemią Covid, która uniemożliwiła członkom zespołu odwiedzenie opcji lokalowych.

Początkowo planowano podstawowe spotkania twarzą w twarz, aby zapewnić ostateczną informację zwrotną zespołu na temat działań w oparciu o zalecenia Origin Sports Group, brytyjskiej firmy nadzorującej międzynarodowy proces przetargowy. Ale to nie było możliwe.

W związku z nowym sondażem dotyczącym miejsc MIQ, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu, zespół z Nowej Zelandii będzie ubiegał się o stanowiska tam i poszukuje kluczowych pracowników na miejscu w Europie i Arabii Saudyjskiej, najprawdopodobniej COO Kevina Shobridge’a i Radcy Prawnego Russella Greena.

READ  Springboks zmuszony do wprowadzenia zmian w finale Rugby Championship przeciwko All Blacks

Operacja stadionu została dodatkowo skomplikowana przez późne nadejście w tym tygodniu listu od bogatego Marka Dunphy’ego z jego planami – które wydają się wciąż nieznaczne – aby pomóc sfinansować kolejną obronę u siebie po sukcesie Auckland w 2021 roku, gdy Nowa Zelandia pokonała Włochy. Luna Rossa zachowuje stary puchar.

„To przedłużenie procesu da również panu Dunphy’emu więcej czasu na udzielenie odpowiedzi na pytania, które już mu zadawaliśmy w ciągu ostatniego miesiąca” – powiedział Team New Zealand i Squadron.

Dyrektor generalny zespołu Nowej Zelandii, Grant Dalton, uważa, że ​​nadal są w dobrej sytuacji, ponieważ chcą sfinalizować właściwą transakcję.

„Najważniejsze jest to, że mamy wiele ważnych, potencjalnych miejsc, które dosłownie idą w zapomnienie, a wszystkie z silnymi, konkurencyjnymi ofertami na stole i są bardzo zaangażowani w zawieranie umów w nadchodzących tygodniach – i to jest dobre miejsce do być – powiedział Dalton.

Dyrektor naczelny Nowej Zelandii Grant Dalton potwierdził, że związek ma silną pozycję w odniesieniu do procesu hostingu.

Fiona Goodall / Getty Images

Dyrektor naczelny Nowej Zelandii Grant Dalton potwierdził, że związek ma silną pozycję w odniesieniu do procesu hostingu.

„To frustrujące, że nie jesteśmy w stanie zawrzeć umowy z miejscem goszczącym w planowanym terminie 17 września, jak wcześniej sugerowano, ale teraz dajemy sobie więcej czasu na dopracowanie ostatecznych szczegółów dotyczących miejsc, których dotyczy bieżąca sytuacja Covid w Nowej Zelandii utrudnił ten proces.

„Jak zawsze utrzymywaliśmy przez cały czas, chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, Oakland z oczywistych powodów nie został wykluczony.

“Teraz, gdy w końcu dostaliśmy wiadomość o jedenastej godzinie od pana Dunphy’ego, byłoby zaniedbaniem z naszej strony, gdybyśmy nie badali wykonalności wydarzenia w Auckland i gdyby faktycznie mogło ono być w pełni i całkowicie finansowane lokalnie. Jak dotąd nie było dowody na to, że tak jest.

Wicepremier Grant Robertson powiedział, że drzwi do regat w Auckland są nadal otwarte, ale wkład rządu będzie niczym więcej niż ofertą, która już została odrzucona.

Stuart Nash, minister rozwoju gospodarczego i regionalnego, powiedział Stuffowi, że negocjator korony jest w kontakcie z zespołem z Nowej Zelandii od czasu odrzucenia ich wspólnej oferty w czerwcu.

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​jesteśmy otwarci na wznowienie dyskusji” – powiedział Nash.

Powiedział, że chociaż negocjator koronny nie był zaangażowany w żadne negocjacje między Team New Zealand i Dunphy, skontaktował się z nimi i wyjaśnił, że „jesteśmy gotowi spotkać się ze wszystkimi stronami, jeśli mają propozycję”.

„Mówiliśmy od zakończenia wyłącznego okresu negocjacyjnego, kiedy zakończyła się poprzednia oferta, że ​​nadal jesteśmy zainteresowani zorganizowaniem tego wydarzenia tutaj”.

Natalie Crockett / Rzeczy

Tysiące fanów w wiosce fanów Pucharu Ameryki reaguje na zwycięstwo drużyny Nowej Zelandii.

Opóźnienie jest złagodzeniem oferty Cork, która wydawała się zepsuta, gdy irlandzcy politycy kwestionowali finansową i racjonalną wartość organizacji Pucharu Ameryki.

Obecne zapotrzebowanie Irlandii na więcej czasu – uważane za sześć miesięcy – na pracę nad ich ofertą jest niepraktyczne i będą musieli przyspieszyć procedury, jeśli mają pozostać w mieszance.

W czwartek, gdy irlandzki show próbował się rozbić, fani biznesu i sportu w południowym regionie kraju, w którym składana jest oferta, wywołali sprzeciw.

Ten sentyment rozszerzył się również na byłych sponsorów, w szczególności Marcusa Spellana, wiceprezesa nowojorskiego World Sailing, organu zarządzającego światowym sportem, który pochodzi z Cork.

W artykule w Egzaminator irlandzkiSpillane skrytykował rząd za „zdumiewający brak wizji” za niezgodę na przejście do kolejnego etapu procedury przetargowej – ośmiotygodniowego okresu na wyłączność negocjacji.

„Irlandia nigdy nie będzie gospodarzem igrzysk olimpijskich ani mistrzostw świata w piłce nożnej” – powiedział.

“Puchar Ameryki to wydarzenie sportowe na światowym poziomie. Dotarliśmy prosto do mety, a potem postanowiliśmy nie robić dodatkowego kroku. To pokazuje brak wyobraźni i ambicji.

„Rozumiem potrzebę uzyskania wartości w stosunku do ceny, ale bądźmy szczerzy – taka okazja pojawia się raz na 15 do 20 lat, a kiedy to robisz, musisz z niej skorzystać”.